Засновник Ethereum розповів про варіанти використання рішень третього рівня


20.09.2022
Співзасновник Ethereum розповів, що використав міксер Tornado Cash для пожертвування Україні

Віталік Бутирін, співзасновник блокчейн-платформи Ethereum заявив у своєму блозі, що рішення третього рівня мають сенс тільки в тому разі, якщо вони забезпечують функції, відмінні від тих, які забезпечують протоколи другого рівня.

За словами програміста, трирівнева архітектура масштабування, яка передбачає накладення однієї й тієї самої схеми масштабування поверх самої себе, як правило, не працює належним чином.

“Ролапи поверх ролапів, де два рівні ролапів використовують одну й ту саму технологію, звісно, не працюють. Але тришарова архітектура, в якій другий і третій рівні мають різні цілі, тим не менш, може працювати”, – заявив Бутерін.

Іншим варіантом використання протоколів третього рівня може бути “масштабування, що налаштовується” для спеціалізованих застосунків, які не хочуть використовувати віртуальну машину Ефіріума (EVM) для виконання обчислень. Бутерін вважає, що третій рівень можна використовувати для масштабування зі “слабкою довірою” за допомогою технології Validiums.

Співзасновник Ефіріума додав, що це може бути корисно для додатків корпоративного блокчейна завдяки використанню “централізованого сервера, на якому працює програма перевірки достовірності та регулярно фіксують хеші в блокчейні”.

Наприкінці серпня Віталік Бутерін повідомив, що за місяць випустить унікальну книжку під назвою “Proof of Stake”, у якій буде зібрано всі його статті та нотатки за останні десять років.

Отримай до 5000 USDT за реєстрацію, депозит і торгівлю на біржі Bybit!

Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *