Засновник Ethereum назвав 3 причини, чому DAO кращі за традиційні корпорації


21.09.2022
Віталік Бутерін розповів, як розпізнати "схему Понці" у криптовалютах

Співзасновник Ethereum Віталік Бутерін у своєму блозі заявив, що децентралізовані автономні організації можуть задовольняти деякі потреби ринку краще, ніж традиційні корпорації та держави.

DAO – це структура управління, заснована на блокчейні Ethereum, без централізованої ієрархії або генерального директора. Замість цього члени організації ухвалюють рішення шляхом голосування, використовуючи токени управління, які реалізуються через смарт-контракти.

Він назвав 3 причини, через які DAO володіють унікальними перевагами порівняно з традиційними корпораціями і не будуть витіснені останніми.

Як пояснив Віталік, DAO часто критикували за неефективність порівняно з традиційними структурами управління. Зрештою, спроби децентралізованого управління в існуючому корпоративному світі мали обмежений успіх.

Розробник стверджує, що DAO найкраще працює в сценаріях, у яких середнє значення між двома крайніми рішеннями призводить до найкращого результату. Наприклад, середні ставки зазвичай найкраще підходять для оптимізації збору податків і підтримки економіки в здоровому стані.

Також Бутерін каже, що додатки, які мають продовжувати функціонувати за загрози з боку великих зовнішніх гравців, найкраще управляються децентралізованими структурами. Популярним прикладом цього є BitTorrent, децентралізована система обміну файлами.

BitTorrent не тільки стійкий до цензури, а й надійний у довгостроковій перспективі, що приваблює довгострокові інвестиції. Аналогічним чином, DAO можуть слугувати альтернативою корпораціям, стійкою до цензури і нестабільності.

Як приклад Віталік навів MakerDAO – емітент децентралізованого стейблкоїна DAI. На відміну від централізованих альтернатив, таких як USDC, DAI може бути більш пристосований до цензурних атак з боку уряду США.

Нарешті, децентралізоване управління, краще для забезпечення “достовірної справедливості” в системах, які вимагають певної міри суб’єктивного ухвалення рішень, зазначає співзасновник Ethereum. До таких систем можуть належати DAO алгоритмічних стейблкоїнів, децентралізовані суди (наприклад, Kleros) або механізми ретроактивного фінансування (наприклад, DAO Optimism).

На думку Бутеріна, у всіх трьох випадках потрібні надійні системи управління, які можуть “переконати велику і недовірливу громадськість у своїй надійності”.

Отримай до 5000 USDT за реєстрацію, депозит і торгівлю на біржі Bybit!

Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *