Засновник Ethereum назвав 3 причини, чому DAO кращі за традиційні корпорації

Співзасновник Ethereum Віталік Бутерін у своєму блозі заявив, що децентралізовані автономні організації можуть задовольняти деякі потреби ринку краще, ніж традиційні корпорації та держави.

DAO – це структура управління, заснована на блокчейні Ethereum, без централізованої ієрархії або генерального директора. Замість цього члени організації ухвалюють рішення шляхом голосування, використовуючи токени управління, які реалізуються через смарт-контракти.

Він назвав 3 причини, через які DAO володіють унікальними перевагами порівняно з традиційними корпораціями і не будуть витіснені останніми.

Як пояснив Віталік, DAO часто критикували за неефективність порівняно з традиційними структурами управління. Зрештою, спроби децентралізованого управління в існуючому корпоративному світі мали обмежений успіх.

Розробник стверджує, що DAO найкраще працює в сценаріях, у яких середнє значення між двома крайніми рішеннями призводить до найкращого результату. Наприклад, середні ставки зазвичай найкраще підходять для оптимізації збору податків і підтримки економіки в здоровому стані.

Також Бутерін каже, що додатки, які мають продовжувати функціонувати за загрози з боку великих зовнішніх гравців, найкраще управляються децентралізованими структурами. Популярним прикладом цього є BitTorrent, децентралізована система обміну файлами.

BitTorrent не тільки стійкий до цензури, а й надійний у довгостроковій перспективі, що приваблює довгострокові інвестиції. Аналогічним чином, DAO можуть слугувати альтернативою корпораціям, стійкою до цензури і нестабільності.

Як приклад Віталік навів MakerDAO – емітент децентралізованого стейблкоїна DAI. На відміну від централізованих альтернатив, таких як USDC, DAI може бути більш пристосований до цензурних атак з боку уряду США.

Нарешті, децентралізоване управління, краще для забезпечення “достовірної справедливості” в системах, які вимагають певної міри суб’єктивного ухвалення рішень, зазначає співзасновник Ethereum. До таких систем можуть належати DAO алгоритмічних стейблкоїнів, децентралізовані суди (наприклад, Kleros) або механізми ретроактивного фінансування (наприклад, DAO Optimism).

На думку Бутеріна, у всіх трьох випадках потрібні надійні системи управління, які можуть “переконати велику і недовірливу громадськість у своїй надійності”.

Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!

Новини за темою

Невідомий криптовалютний кит вивів із біржі Huobi понад $1 млрд

За даними криптовалютного Twitter-трекера Whale Alert, в останню годину...

Фінансовий експерт Макс Кайзер назвав Ethereum марною фінансовою пірамідою

Телеведучий і засновник компанії Heisenberg Capital Макс Кайзер, відомий...

У Binance повідомили про нарахування токенів PoW-форка власникам ETH

Пресслужба криптобіржі Binance повідомила про завершення розподілу токенів ETHW...

Засновник Ethereum розповів про варіанти використання рішень третього рівня

Віталік Бутирін, співзасновник блокчейн-платформи Ethereum заявив у своєму блозі,...

Блокчейн Solana перевершив Ethereum за кількістю транзакцій

Ethereum (ETH) утримує перше місце в рейтингу блокчейнів за...

В 1inch попередили про вразливість генератора Ethereum-адрес Profanity

Засновник і гендиректор агрегатора децентралізованих бірж (DEX) 1inch Антон...

Аналітик Bloomberg прогнозує зростання вартості біткоїна та ефіріума

Старший стратег із сировинних товарів Bloomberg Майк Макглоун в...

Останні новини

Невідомий криптовалютний кит вивів із біржі Huobi понад $1 млрд

За даними криптовалютного Twitter-трекера Whale Alert, в останню годину невідомий криптовласник вивів понад $1,02 млрд у криптовалютах із біржі Huobi. Він здійснив кілька транзакцій...

Аналітик Bloomberg прогнозує зростання вартості біткоїна та ефіріума

Старший стратег із сировинних товарів Bloomberg Майк Макглоун в подкасті "The Wolf Of All Street" висловив неабиякий оптимізм щодо майбутнього кількох криптоактивів. Всупереч думці Ілона...

Блокчейн Solana перевершив Ethereum за кількістю транзакцій

Ethereum (ETH) утримує перше місце в рейтингу блокчейнів за кількістю розгорнутих децентралізованих додатків (DApps). Однак мережа Solana змогла обійти ETH за активністю користувачів, йдеться...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here