Глава Ethereum розповів, як ефективно регулювати сектор DeFi


31.10.2022
Співзасновник Ethereum розповів, що використав міксер Tornado Cash для пожертвування Україні

Віталік Бутерін, засновник блокчейн-платформи Ethereum, поділився думкою щодо регулювання сектора децентралізованих фінансів (DeFi).

Зокрема, він вважає, що процедура верифікації (KYC) не здатна протистояти хакерам, оскільки вони пишуть власний код для взаємодії з контрактами. Бутерін додав, що процедура KYC більш ефективна для бірж і вже застосовується на різних платформах.

У своєму Twitter програміст також виділив два основні напрямки регулювання у сфері DeFi і запропонував додаткові способи підвищення його ефективності.

Співзасновник Ethereum назвав захист споживачів і створення перешкод для переміщення великих сум зловмисниками основними завданнями регуляторів. Бутерін зазначив, що другий аспект стосується криптоплатежів загалом.

На думку Бутеріна, більш ефективне регулювання DeFi-інтерфейсів включає:

  1. обмеження на кредитне плече;
  2. доступну інформацію про аудит безпеки коду контракту;
  3. надання ширших можливостей виходячи з кваліфікації користувачів, а не розміру їхнього капіталу.

Крім того, Бутерін вважає гарною ідеєю написання правил, які могли б задовольнити вимоги за допомогою протоколів доказу з нульовим розголошенням (Zero-knowledge proof, ZKP). Він зазначив, що технологія ZKP пропонує безліч нових можливостей для задоволення цілей політики регулювання і збереження конфіденційності одночасно.

У вересні Бутерін випустив свою книгу під назвою “Proof of Stake (The Making of Ethereum and the Philosophy of Blockchains)”. Вона являє собою збірку його нотаток і есе про розробку та філософію блокчейна, які він писав протягом останніх 10 років.

Отримай до 5000 USDT за реєстрацію, депозит і торгівлю на біржі Bybit!

Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *