Віталік Бутерін, засновник блокчейн-платформи Ethereum, поділився думкою щодо регулювання сектора децентралізованих фінансів (DeFi).
Зокрема, він вважає, що процедура верифікації (KYC) не здатна протистояти хакерам, оскільки вони пишуть власний код для взаємодії з контрактами. Бутерін додав, що процедура KYC більш ефективна для бірж і вже застосовується на різних платформах.
У своєму Twitter програміст також виділив два основні напрямки регулювання у сфері DeFi і запропонував додаткові способи підвищення його ефективності.
Співзасновник Ethereum назвав захист споживачів і створення перешкод для переміщення великих сум зловмисниками основними завданнями регуляторів. Бутерін зазначив, що другий аспект стосується криптоплатежів загалом.
На думку Бутеріна, більш ефективне регулювання DeFi-інтерфейсів включає:
- обмеження на кредитне плече;
- доступну інформацію про аудит безпеки коду контракту;
- надання ширших можливостей виходячи з кваліфікації користувачів, а не розміру їхнього капіталу.
Крім того, Бутерін вважає гарною ідеєю написання правил, які могли б задовольнити вимоги за допомогою протоколів доказу з нульовим розголошенням (Zero-knowledge proof, ZKP). Він зазначив, що технологія ZKP пропонує безліч нових можливостей для задоволення цілей політики регулювання і збереження конфіденційності одночасно.
У вересні Бутерін випустив свою книгу під назвою “Proof of Stake (The Making of Ethereum and the Philosophy of Blockchains)”. Вона являє собою збірку його нотаток і есе про розробку та філософію блокчейна, які він писав протягом останніх 10 років.
Отримай до 5000 USDT за реєстрацію, депозит і торгівлю на біржі Bybit!
Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!