Французька поліція заарештувала причетних до злому DeFi-протоколу Platypus


27.02.2023
police singapur

Французька поліція заарештувала двох осіб, які, як стверджується, причетні до атаки на протокол децентралізованих фінансів (DeFi) Platypus, повідомляється в твіттері французького департаменту поліції.

За даними Platypus, з $9 млн викрадених активів вдалося повернути 2,4 млн USDC і 687 000 BUSD, а також заморозити 1,5 млн USDT спільно з Tether. Французька поліція вилучила криптовалюту на суму близько $220 000 в рамках арешту.

Platypus – це автоматичний маркет-мейкер (AMM), орієнтований на стабільні монети, що працює на блокчейні Avalanche. За даними DeFiLllama, Platypus має $39,2 млн загальної заблокованої вартості (TVL). Обсяг TVL протоколу значно знизився порівняно з максимумом, досягнутим у березні 2022 року – $1,2 млрд.

Тип атаки, використаної проти Platypus, включав флеш-кредитування і схожий на структуру атаки, використаної проти Mango Markets наприкінці минулого року. Флеш-кредити за своєю суттю не є чимось поганим, спочатку вони були розроблені як інструмент для трейдерів, які шукають арбітражні можливості.

Ця конкретна атака використовувала логічну помилку в смарт-контрактах USP, які постійно перевіряють платоспроможність. Зловмисник використовував позикові криптовалюти у Aave для забезпечення ліквідності торгового пулу на Platypus. Потім смарт-контракти випустили токен постачальника ліквідності, LP-USDC, і помістили його в стабконтракт на протоколі. Потім вони зайняли USP-стаблкоїни під свої позиції LP і вивели всі кошти в Aave, щоб погасити флеш-кредит.

Отримай до 5000 USDT за реєстрацію, депозит і торгівлю на біржі Bybit!

Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *