Аналітики Chainalysis: до обвалу Terra причетні два трейдери

Обвал стейблкоїну terraUSD (UST), а також усієї екосистеми Terra спровокували всього два трейдери. Про це у звіті повідомили аналітики компанії Chainalysis.

Як вважають експерти, все почалося вночі 7 травня, коли Terraform Labs у рамках запланованої операції вивела 150 млн токенів UST з пулу ліквідності 3pool на базі Curve. Така велика і одноразова операція, як вважають аналітики, підвищила волатильність пулу.

Всього через тринадцять хвилин крупний трейдер помітив цю лазівку, і для посилення волатильності обміняв 85 млн токенів UST на USDC. Протягом наступної години ще один трейдер у чотирьох поетапних транзакціях конвертував загалом 100 млн UST у USDC, цим підвищуючи волатильність.

У відповідь на ці дії Terraform Labs вивела з 3pool ще 100 млн. UST. Стверджується, що це було зроблено для того, щоб «збалансувати» співвідношення UST по відношенню до інших стейблкоїнів. Однак до цього часу вищезгадані крупні транзакції, а також безліч дрібніших, вже зламали стейблкоїн UST, який прив’язаний до долара США.

У той же день, а також 8 і 9 травня три невідомі прихильники UST конвертували Tether (USDT) в UST на загальну суму $480 млн з метою порятунку проекту та балансування 3pool. Також 9 травня фонд Luna Foundation Guard (LFG) продав біткоїнів на мільярди доларів для конвертації в UST. Проте вже 10 травня резерви LFG вичерпалися, а курс UST все одно обвалився.

Нагадаємо, курс UST у парі UST/USD на початку травня впав із $1 до $0,12. Нативний токен екосистеми Terra також постраждав, втративши 100% у ціні в парі LUNA/USD.

Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!

Новини за темою

Влада Південної Кореї почала блокувати біткоїн-резерви засновника криптопроекту Terra

В Південній Кореї прокуратура звернулася до місцевих криптобірж з...

ЗМІ: Інтерпол оголосив в міжнародний розшук главу криптопроекту Terra

Інтерпол випустив "Червоне повідомлення" для правоохоронних органів по всьому...

ЗМІ: Влада Південної Кореї попросила Інтерпол оголосити в міжнародний розшук главу Terra

Влада Південної Кореї попросила Інтерпол видати червоне повідомлення для...

Прокуратура Південної Кореї розпочала нове розслідування щодо криптопроекту Теrra (LUNA)

Спільна слідча група з розслідування фінансових злочинів і злочинів...

Останні новини

ЗМІ: Інтерпол оголосив в міжнародний розшук главу криптопроекту Terra

Інтерпол випустив "Червоне повідомлення" для правоохоронних органів по всьому світу про арешт співзасновника Terraform Labs До Квона. Про це повідомляє Bloomberg. Згідно з джерелом, південнокорейські...

Влада Південної Кореї почала блокувати біткоїн-резерви засновника криптопроекту Terra

В Південній Кореї прокуратура звернулася до місцевих криптобірж з вимогою заблокувати біткоїн-активи, що належать засновнику Terra До Квону. Про це пише Bloomberg. Повідомляється, шо прокуратура...

Прокуратура Південної Кореї розпочала нове розслідування щодо криптопроекту Теrra (LUNA)

Спільна слідча група з розслідування фінансових злочинів і злочинів у сфері цінних паперів прокуратури Південного округу Сеула зустрілася з експертами криптобірж і фінансових регуляторів,...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here