Загальний дохід від майнінгу біткоїнів впав до дворічного мінімуму


09.09.2022
обладнання для майнингу криптовалют

Падіння вартості біткоїна у 2022 році спричинило сильний тиск на майнерів, які постійно продавали свої запаси BTC, щоб покрити операційні витрати.

Згідно з останнім звітом Bloomberg, дохід від видобутку біткоїнів впав до найнижчого рівня за останні два роки на фоні численних факторів, що вплинули на нього. Наприклад, високий попит на енергоресурси призвів до стрімкого зростання собівартості енергоносіїв, що знизило рентабельність майнінгу. Водночас великі гравці продовжують інвестувати у високотехнологічне обладнання, щоб відповідати вимогам хешрейту мережі.

Посилаючись на дані індексу цін на хеш, Bloomberg повідомляє, що вартість доходу від майнінгу в розрахунку на одиницю обчислювальної потужності впала до 7,7 цента за кожен терахаш, що є найнижчим показником за два роки з вересня 2020 року. Востаннє так низько дохід від майнінгу падав у червні 2022 року, коли майнери були змушені продавати монети, щоб покрити витрати. Індекс хеш-цін враховує безліч факторів, включаючи ціну BTC і комісію за проведення транзакцій для розрахунку загального доходу.

Складність видобутку біткоїна наразі перебуває на рекордно високому рівні, оскільки потужні майнінгові компанії продовжують інвестувати чимало коштів у розвиток своєї майнінгової інфраструктури. Про це заявив Джаран Меллеруд, аналітик з питань майнінгу в дослідницькій компанії Arcane Crypto, що спеціалізується на цифрових активах:

“З урахуванням всіх витрат, тільки майнери з надзвичайно низькими цінами на електроенергію зараз працюють з прибутком”.

Зростаючі витрати на електроенергію є однією з ключових причин того, що прибутковість майнерів була прийнята за жеребкування. В даний час біткойн торгується на рівні нижче 20 000 доларів. Останній раз, коли це сталося, витрати на енергію були дуже низькими відносно. Нік Хансен, виконавчий директор Luxor, повідомив Bloomberg:

“Останній раз, коли ми мали такий рівень, ціна на енергоносії була значно нижчою в усьому світі. Залежно від того, де ви знаходитесь, ціна на енергоносії зараз щонайменше на 30% вища, а в деяких місцях майже вдвічі”.

Вторгнення Росії в Україну та санкції західних країн, що послідували згодом, змінили динаміку енергетичного ринку. В умовах аномальної спеки Європа зіткнулася з високим попитом на енергоносії та їх дефіцитом.

Отримай до 5000 USDT за реєстрацію, депозит і торгівлю на біржі Bybit!

Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *