Влада Албанії почне оподатковувати прибуток від криптовалют з початку 2023 року

Влада Албанії вирішила обкласти податком доходи, отримані від торгівлі криптовалютою. Передбачається, що законодавство набуде чинності з початку 2023 року.

Відповідно до законодавства, що розробляється, прибуток від криптовалют, отриманий в бізнес-цілях, буде оподатковуватися по бізнес-ставці, в той час як інвестори оподатковуватимуться в розмірі 15%. Про це повідомляє Euractiv.

У 2020 році ця балканська країна продемонструвала свої наміри регулювати місцевий криптовалютний сектор, ухваливши закон під назвою “Фінансові ринки, що ґрунтуються на технології розподілених реєстрів”. Цей закон викликав значні суперечки, оскільки одні вітали його, а інші сумнівалися, що Албанія має достатній досвід для застосування такої всеосяжної нормативно-правової бази щодо цифрових активів.

Більше того, країна відома як один із основних учасників світового ринку кокаїну, і багато експертів попереджали, що злочинці можуть використовувати криптовалюти для відмивання доходів від такої незаконної діяльності. Минулорічний звіт MONEYVAL підтвердив ці побоювання:

“У черговому звіті з моніторингу Албанії зроблено висновок про те, що ця країна не значно покращила свої заходи щодо боротьби з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму відповідно до рекомендацій ФАТФ”. Серед інших питань у звіті розглядалися нові міжнародні стандарти, що застосовуються до віртуальних активів, включаючи криптовалюти та провайдерів таких активів.”

Згідно з нещодавнім повідомленням, влада Албанії знову торкнулася теми криптовалют, маючи намір обкласти податком осіб, які отримують дохід від роботи з цим класом активів. Прибуток, отриманий з комерційною метою, оподатковуватиметься по бізнес-ставці, а інвестори повинні будуть віддати державі 15% від свого річного доходу.

Проте законодавство не стосуватиметься цифрових валют, випущених або забезпечених центральними банками, таких як китайський e-CNY та нігерійська eNaira. Албанія ще розгорнула свій CBDC.

Майбутній закон також присвячений майнінгу криптовалюту. Чиновники зазначили, що в минулі роки цей сектор був чимось подібним до сірої зони, але останнім часом він став досить привабливою нішою, в яку багато людей вкладають свій стан і накопичують значні доходи. На даний момент залишається незрозумілим, чи албанська влада стягуватиме податки і з майнерів.

Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!

Новини за темою

На GitHub відновили доступ до вихідного коду криптоміксера Tornado Cash

Ethereum-розробник Престон Ван Лун повідомив, що один з найбільших...

У Центральному банку Філіппін стейблкоїни назвали ключем до підвищення ефективності платежів

Використання в розрахунках стейблкоїнів зробить внутрішні та міжнародні платежі...

Влада Індії визначиться з позицією щодо регулювання криптовалют до лютого 2023 року

Уряд Індії планує визначитися зі своєю позицією щодо криптовалют,...

У Бразилії розпочали підготовку закону про криптовалюти

Комісія з цінних паперів і бірж Бразилії (CVM) повідомила,...

В Австралії сенатор розробив законопроект, спрямований на регулювання ринку стейблкоїнів та CBDC

Австралійський сенатор-ліберал Ендрю Брегг оприлюднив новий законопроект, спрямований на...

Регулятор Великобританії попередив інвесторів про відсутність ліцензії у криптобіржі FTX

В Управлінні фінансового нагляду Великої Британії (FCA) попередили інвесторів,...

В Білому домі представили плани щодо регулювання криптовалют

Білий дім підготував перший фреймворк стосовно планів влади США...

Останні новини

Регулятор Великобританії попередив інвесторів про відсутність ліцензії у криптобіржі FTX

В Управлінні фінансового нагляду Великої Британії (FCA) попередили інвесторів, що криптобіржа FTX не має дозволу регулятора на надання послуг британським користувачам. Згідно із заявою на...

В Білому домі представили плани щодо регулювання криптовалют

Білий дім підготував перший фреймворк стосовно планів влади США щодо регулювання ринку криптовалют. Згідно з джерелом, президент США розгляне питання про необхідність заклику Конгресу...

В Австралії сенатор розробив законопроект, спрямований на регулювання ринку стейблкоїнів та CBDC

Австралійський сенатор-ліберал Ендрю Брегг оприлюднив новий законопроект, спрямований на регулювання у країні діяльності бірж цифрових активів, стейблкоінів. Законопроєкт також має правила для китайських банків,...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here