В ООН рекомендують урядам країн попередити громадян про ризики, пов’язані з криптовалютами


15.07.2022
В ООН рекомендують урядам країн попередити громадян про ризики, пов'язані з криптовалютами

Організація Об’єднаних Націй (ООН) рекомендувала країнам, що розвиваються, вжити жорстких заходів щодо криптовалют, попередивши про ризики, пов’язані з відсутністю регулювання індустрії.

Згідно зі звітом під назвою «Не все те золото, що блищить», опублікованому Конференцією ООН з торгівлі та розвитку (ЮНКТАД), організація визнала, що криптовалюти мають деякі переваги. Проте їхні недоліки набагато переважують переваги, якими можуть скористатися приватні особи та фінансові установи.

ЮНКТАД запропонувала країнам заборонити рекламу біткоїну, а також зобов’язати всі криптовалютні гаманці та біржі проходити реєстрацію у регулюючих органів. Інші рекомендації ООН включають введення податків на криптовалютні транзакції, заборону для фінансових установ на зберігання цифрових активів.

Економіст та старший співробітник з економічних питань ЮНКТАД Пенелопа Хокінс пояснила, що ці рекомендації не мають нічого спільного зі схваленням чи несхваленням криптовалют. Вона вважає, що криптоактиви несуть у собі соціальні ризики, тому на них повинні поширюватись вимоги, які застосовуються до будь-яких фінансових продуктів з високим рівнем ризику або спекулятивним інструментом. Автори звіту висловили солідарність із побоюваннями Хокінс, вважаючи, що криптовалюти можуть становити загрозу фінансовій стабільності, оскільки вони використовуються для незаконної діяльності.

Доцент юридичного факультету Університету Вілламет Рохан Грей, який працює консультантом ООН з цифрових валют, також визнав, що відсутність регулювання галузі відкриває шлях для криптовалютного шахрайства.

“Екосистема криптовалют ще не дозріла, тому дозволити галузі агресивно просувати себе на ринку – це все одно, що «рекламувати нові ліки від раку, які можуть призвести до смерті”. – заявив Грей.

Крім того, ООН наполегливо рекомендує країнам, що розвиваються, створити власну платіжну систему і вивчити можливість створення державних стейблкоїнів (CBDC).

На думку Грея, урядам не варто турбуватися про те, що звичайні гроші втратять цінність у порівнянні з цифровими валютами центральних банків, оскільки CBDC завжди можна обміняти на монету, випущену урядом.

Отримай до 5000 USDT за реєстрацію, депозит і торгівлю на біржі Bybit!

Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *