В ЄЦБ розровіли про поетапний підхід до впровадження цифрового євро


24.02.2023
digital euro

Цифровий євро використовуватимуть переважно для онлайн-покупок і платежів “серед друзів”. Про це заявлено в останньому документі представників Європейського центрального банку (ЄЦБ) на сайті організації.

Фахівці фінансової установи оприлюднили слайд-шоу, в якому продемонстрували, що інші види використання, як-от сплата податків, отримання соціальних виплат або купівля в магазинах, з’являться тільки в пізнішій версії розробок цифрової валюти центрального банку (CBDC).

“З практичного погляду поетапний підхід посприяє забезпеченню безперешкодної взаємодії з кінцевими користувачами під час оплати”, – заявлено фахівцями ЄЦБ. Цифровий євро “зменшить складність упровадження під час одночасного розгортання нових систем”, – сказано в документі.

Дослідники ЄЦБ наголосили, що перший випуск CBDC буде призначений для електронної комерції та однорангових платежів між приватними особами. Чиновники раніше заявляли, що такі варіанти застосування, як виплата заробітної плати або використання в додатках децентралізованих фінансів (DeFi), не слід розглядати на початковому етапі розробки та інтеграції.

За словами представників ЄЦБ, застосування цифрового євро для приватних осіб має бути безкоштовним. Йшлося про основні додатки для здійснення платежів. Проте в додатковому документі європейської організації зазначено, що постачальники платіжних послуг “можуть стягувати плату з продавців”.

Також зазначено, що можуть бути впроваджені додаткові закони щодо ціноутворення з урахуванням поточних рівнів для порівнянних роздрібних платіжних рішень.

Аналітики зазначили, що ця політика відображає поточні механізми обробки готівки. Закони Європейського Союзу обмежують розміри зборів, які банки й оператори можуть стягувати комісії за перекази та платежі за кредитними картками.

Отримай до 5000 USDT за реєстрацію, депозит і торгівлю на біржі Bybit!

Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *