В ЄС закликали вжити заходи для усунення ризиків, пов’язаних з інвестиціями в криптоактиви


25.05.2023
ЄС

Європейські регуляторні органи продовжують працювати над новими механізмами для встановлення правил функціонування криптоіндустрії та захисту роздрібних інвесторів. Європейська рада з системних ризиків (ESRB) розробила рекомендації щодо обмеження кредитних ставок на цифрові активи та запобігання появі ризиків, які можуть поставити під загрозу фінансову стабільність. Про це пише Reuters.

Рекомендації включають в себе прохання до криптофірм подавати регулярні звіти і введення спеціальних правил для основних гравців галузі.

“Системні ризики можуть виникнути швидко і раптово. Якщо тенденції швидкого зростання вартості цифрових валют, що спостерігалися в останні роки, продовжаться, криптоактиви можуть становити ризики для фінансової стабільності”. — йдеться у звіті ESRB.

Рекомендації ESRB з’явилися незабаром після схвалення Радою ЄС законодавства про ринки криптоактивів (MiCA). Правила MiCA вимагають від криптобізнесу отримувати дозвіл від ЄС на обслуговування клієнтів в межах блоку і дотримуватися заходів з протидії відмиванню грошей та фінансуванню тероризму. MiCA набуде чинності в рамках блоку у 2024 рокці.

ESRB пропонує внести зміни до MiCA, зокрема, запровадити ліміти на кредитне плече для інвестиційних фондів, що працюють з криптоактивами, та обмежити можливість криптофірм надавати токени в борг клієнтам. Крім того, ESRB пропонує встановити високі вимоги щодо розміру застави для децентралізованих фінансових продуктів і стейблкоїнів.

Рекомендації ESRB не є обов’язковими до виконання, але вони стануть основою для подальшої роботи ЄС над новими версіями регулювання криптоактивів (MiCA).

Отримай до 5000 USDT за реєстрацію, депозит і торгівлю на біржі Bybit!

Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *