В ЄЦБ заявили, що ринок криптовалют потребує регулювання для стабільності


08.12.2022
Fabio Panetta

Представник Європейського центрального банку Фабіо Панетта, виступаючи в Лондонській школі економіки 7 грудня, заявив, що крипторинок не може бути надійним і стабільним без належної прозорості та регуляторних гарантій.

За словами чиновника, крах FTX показав, наскільки криптовалютний ринок був мильною бульбашкою, здатною лопнути в потрібний момент. Криза продемонструвала низьку ділову практику криптофірм і відсутність належної обачності з боку інвесторів усіх рівнів.

Незважаючи на це, Панетта вважає, що виправити ситуацію треба, усунувши певні фундаментальні недоліки крипторинку.

На думку Панетта, багато криптоактивів не забезпечені та не мають внутрішньої вартості. Як наслідок, вони не можуть бути використані для цифрових платежів, а слугують лише спекулятивними активами.

Щодо стабільності стейблкоінів, Панетта зазначив, що криптоактиви такі, як і UST не можуть підтримувати стабільну вартість на основі одних лише кодів, а лише за підтримки регульованих банків таких, як ЄЦБ.

Експерт зазначив, що широке поширення кризи після краху Terra і FTX показує, що крипторинок взаємопов’язаний та має високий рівень кредитного плеча. Панетта попередив, що збільшення кредитного плеча до 125 разів поширить пов’язаний з цим ризик на весь крипторинок.

Незважаючи на фундаментальні недоліки крипторинку, Панетта стверджує, що за допомогою відповідних регуляторних заходів економіка все ще може використати переваги криптофінансів.

Для початку Панетта рекомендує регулювати ринок криптовалют за допомогою аналогічних заходів, які застосовуються до інших секторів фінансового ринку.

Регуляторні рамки, такі як Ринки крипто-активів ЄС (MiCA), забезпечать отримання емітентами стейблкоінів ліцензії на електронні гроші для регулювання своїх резервів. Емітенти криптоактивів також будуть зобов’язані інформувати інвесторів про ризики, пов’язані з купівлею будь-якого активу.

Оскільки криптоактиви не мають кордонів, Панетта додав, що існує потреба в глобальній регуляторній базі, яка захистить користувачів від маніпуляцій з криптоактивами і знизить ризик краху в майбутньому.

Отримай до 5000 USDT за реєстрацію, депозит і торгівлю на біржі Bybit!

Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *