У МВФ вважають, що криптовалюти не можна визнавати платіжним засобом


24.02.2023
Директор із грошово-кредитних ринків та ринків капіталу МВФ Тобіас Адріан вважає, що падіння криптовалютного ринку не закінчилося і проблеми зі стейблкоінами можуть призвести до нової криптозими.

Виконавчий комітет Міжнародного валютного фонду (МВФ) заявив, що криптовалюті не слід надавати статус законного платіжного засобу. Про це йдеться у відповідній заяві.

Огляд цифрових активів представили правлінню фонду, яке складається з 24 директорів, обраних країнами-учасниками МВФ. У документі йдеться, що криптовалюта становить ризики для грошово-кредитної політики, податкової системи, а також фінансової стабільності держав.

“Директори погодилися з тим, що суворі заборони не є найкращим варіантом щодо криптовалюти, однак мають застосовуватися цілеспрямовані обмеження залежно від цілей внутрішньої політики країн”, – ідеться в заяві.

Крім цього, в документі наголошується, що представники МВФ погодилися з тим, що суворі заборони небажані, але можуть застосовуватися “цільові обмеження” для зниження криптовалютних ризиків. При цьому деякі члени ради директорів налаштовані агресивніше. Вони вважають, що “не слід виключати прямі заборони”.

“Зростаюче поширення криптоактивів у деяких країнах, екстериторіальний характер криптоактивів та їхніх постачальників, а також зростаючі взаємозв’язки з фінансовою системою мотивують необхідність комплексного, послідовного і скоординованого реагування”, – наголошується в заяві.

У січні МВФ закликав уряди всіх країн світу вжити додаткових заходів у сфері регулювання, щоб уникнути впливу фактора волатильності криптоактивів, що зачіпає банки і традиційні фінансові установи.

Отримай до 5000 USDT за реєстрацію, депозит і торгівлю на біржі Bybit!

Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *