У ФБР попередили про зростання числа підроблених додатків для інвестицій у криптовалюти


19.07.2022
fbi crypto

Федеральне бюро розслідувань США (ФБР) попередило про поширення шахрайських додатків для інвестицій у криптовалюти та їх подальшу крадіжку в американських інвесторів.

В ФБР говорять, що кіберзлочинці зв’язуються з американськими інвесторами, пропонуючи їм нібито законні послуги з інвестицій у криптовалюти. Потім вони переконують людей встановлювати шахрайські мобільні програми та внесити кошти, які згодом інвесторам уже не повертаються. За оцінками ФБР, таким чином кіберзлочинцям уже вдалося вкрасти близько $42,7 млн у 244 жертв.

Зазвичай зловмисники видають себе за законні фінансові установи, щоб викликати довіру потенційних жертв. Так, у період з 4 жовтня 2021 року по 13 травня 2022 року аферисти, що діють від імені біржі YiBit, що закрилася в 2018 році, обдурили як мінімум чотирьох інвесторів на загальну суму $5.5 млн. Переконавши людей завантажити шахрайський додаток YiBit, вони направили їм електронний з вимогою, перед виведенням коштів заплатили податки зі своїх інвестицій. Постраждалі так і не змогли повернути свої гроші.

У звіті ФБР згадуються й інші шахрайські організації, які діяли у період з 1 по 26 листопада 2021 року від імені австралійського обмінника валют Supay. Вони проінструктували двох користувачів завантажити фейкову програму і внести кілька депозитів у криптовалютах. Одному з інвесторів зловмисники сказали, що його було зараховано до інвестиційної програми з мінімальним балансом $900 000 без його згоди, а для скасування підписки жертві було запропоновано внести депозит, або змиритися із заморожуванням коштів.

Відомство порекомендувало власникам криптовалют включити багатофакторну аутентифікацію для всіх своїх облікових записів, відхиляти запити на встановлення підозрілих додатків, а також звіряти номери телефонів та адреси електронної пошти на офіційних сайтах компаній.

У червні ФБР попередило про частіші випадки криптовалютних злочинів у соціальних мережах. На початку року ФБР відкрив підрозділ із аналізу підозрілих транзакцій у блокчейні, до повноважень якого також входить конфіскація цифрових активів.

Отримай до 5000 USDT за реєстрацію, депозит і торгівлю на біржі Bybit!

Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *