Резервний банк Індії (RBI) назвав ризики, пов’язані зі стейблкоїнами


29.06.2023
RBI India

На думку Резервного банку Індії (RBI), стейблкоїни можуть створювати ризики для ринків, що формуються, та для країн з перехідною економікою. У своєму останньому звіті ЦБ перерахував шість конкретних загроз, пов’язаних зі стейблкоїнами. Про це пише Cointelegraph.

Один з ризиків полягає в тому, що стейблкоїн може замінити місцеву валюту в цих країнах, оскільки цей вид цифрового активу часто підкріплений вільно конвертованою іноземною валютою. Це може призвести до розбіжностей у балансах банків, компаній та приватних осіб, що спричинить проблеми.

Масове впровадження стейблкоінів також може вплинути на здатність центральних банків на ринках, що розвиваються, встановлювати процентні ставки та управляти ліквідністю. Крім того, децентралізована та безмежна природа криптоактивів може бути використана для обходу заходів, спрямованих на регулювання потоків капіталу.

Крім того, стейблкоїн може підірвати традиційну фінансову систему, запропонувавши альтернативу, що може обмежити здатність банків надавати кредити та оцінювати кредитні ризики. Нарешті, у звіті підкреслюється складність відстеження пірингових транзакцій, що підвищує ризик незаконної діяльності.

Незважаючи на те, що RBI висловив занепокоєння щодо стейблкоінів, ЦБ висловив оптимізм щодо цифрових валют центральних банків (CBDC). RBI запустив пілотні проекти для цифрової рупії і співпрацює з іншими центральними банками для вивчення можливостей використання CBDC в торгівлі та грошових переказах.

Отримай до 5000 USDT за реєстрацію, депозит і торгівлю на біржі Bybit!

Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *