Регулятор США подав до суду на криптовалютного промоутера Яна Баліну


20.09.2022
Регулятор США подав до суду на криптовалютного промоутера Яна Баліну

Популярного криптовалютного Youtube-блогера і засновника Token Metrics Яна Баліну викликано до суду за позовом Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC).

Регулятор подав скаргу до Окружного суду Сполучених Штатів Західного округу Техасу 19 вересня. Згідно з документом, Баліна звинувачують у просуванні у 2018 році токенів SPRK, які класифікуються як цінні папери, що не пройшли попередню реєстрацію.

SPRK – це нативний токен хмарної блокчейн-мережі Sparkster. Криптовалютный стартап залучив $ 30 млн під час первинної пропозиції монет (ICO) у 2018 році. Кілька інвесторів вклали кошти в проєкт після активного просування активу Яном Баліною.

Згодом токен обвалився більш ніж на 90%, що призвело до мільйонних збитків інвесторів, а Баліна піддався різкій критиці. Чотири роки потому SEC порушила проти нього справу, оскільки той не повідомив про винагороду, яку отримав за просування активу.

У комісії з цінних паперів і бірж вважають, що дії Баліни з просування SPRK порушили кілька положень Закону про цінні папери 1933 року. Підраховано, що він отримав $5 млн на просування токена.

Серед вимог SEC міститься відмова від усіх “нечесно отриманих доходів”, а також заборона займатися пропозицією або продажем будь-яких цінних паперів, включно з криптоактивами.

Обвинувачений, зі свого боку, стверджує, що його обдурили так само, як і інших людей, які вклали в проєкт гроші. У 2019 році він пообіцяв, що приєднається до позову, поданого іншими постраждалими.

Отримай до 5000 USDT за реєстрацію, депозит і торгівлю на біржі Bybit!

Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *