Рауль Пал прогнозує розворот тренду біткоїну на фоні зростання глобальної ліквідності


25.07.2022
Аналітик, який передбачив нинішнє падіння курсу біткоїну, дав новий прогноз
За словами експерта, курс першої криптовалюти більше залежить від динаміки зміни світової грошової маси, ніж від халвінгу

Голова телеканалу Real Vision та екс-керівник інвестбанку Goldman Sachs Рауль Пал вважає, що у зв’язку зі зростанням глобальної грошової маси (M2) криптовалютний ринок очікує на розворот тренду вгору. Про це він заявив на подкасті Youtube-каналу Real Vision Finance.

На думку експерта, на курс біткоїну більше впливає динаміка М2, ніж халвінг, на який спираються більшість аналітиків. За словами Пала, останній фактор не обов’язковий, якщо здійснюватиметься вплив макроекономічного показника.

М2 – це показник, що враховує глобальну сукупність готівки в обігу, безготівкових коштів на рахунках, цінних паперів ринку та інші легко конвертовані активи.

Халвінг («уполовинювання») — закладене у коді біткоїну дворазове скорочення нагороди майнерам за здобутий блок у блокчейні. Спочатку майнери отримували 50 BTC, 28 листопада 2012 року ця кількість знизилася до 25 монет, 9 липня 2016 року — до 12,5, 11 травня 2020 року — до 6,25. Наступне скорочення винагороди до 3,125 BTC очікується 2024 року на блоці під номером 840 000.

Експерт упевнений, що цифрові активи не залежать від бізнес-циклу, проте їхня поведінка пов’язана з потоками ліквідності. На його думку, у минулому формування екстремумів макроіндикатора M2 передувало розвороту тренду на ринку криптовалют. Пал вважає, що в даний час спостерігається розбіжність М2 з трендом приблизно на півтора стандартних відхилення, і воно посилюється.

Раніше Пал уже зазначав, що збільшення агрегату M2 є основним драйвером зростання криптовалютного ринку. У цьому з ним солідарна макроекономіст Лін Олден. Вона пояснила, що посилення політики Федеральної резервної системи США в 2022 році мало негативний вплив на курс першої криптовалюти.

Отримай до 5000 USDT за реєстрацію, депозит і торгівлю на біржі Bybit!

Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *