Криптовалютний ринок «подарував» хакерам $14,5 млрд за 11 років


28.07.2022
Криптовалютний ринок «подарував» хакерам $14,5 млрд за 11 років

Аналітики Crystal Blockchain виклали статистику хакерських атак та скамів, підрахувавши збитки криптогалузі з 2011-го року, які сягнули $14,5 млрд. Відправна дата була обрана не випадково, 11 років тому відбувся перший найбільший злом біржі Mt.Gox, що спричинив одне з сильних падінь курсу Bitcoin.

Криптобіржі залишалися бажаною метою хакерів до 2018-го року, коли японська біржа Coincheck вийшла на перше місце за втратами централізованих майданчиків (CEX), втративши $535 млн у токенах NEM.

Ця атака стала переломним моментом, який призвів до посилення заходів безпеки та регулювання, значно скоротивши випадки злому CEX. На графіці нижче видно незначне збільшення суми збитків від зламів бірж криптовалют упродовж останніх трьох років. У момент виходу звіту сума втрат CEX сягнула $3,252 млн.

В останні три рокивектор атак хакерів змінився на пошук багів коду та фішинг DeFi-проектів. Тут зловмисникам вдалося встановити рекорд $650 млн, завдяки компрометації валідаторів мережі другого рівня Ronin. Вона належала розробникам гри Axie Infinity, які вважали достатнім 9 вузлів для безпеки проекту в кілька мільярдів.

Загальні втрати DeFi склали $4,030 млрд. і продовжать зростати, на думку Crystal Blockchain. Вся справа у відкритому коді, вразливості якого все одно можна знайти за певного таланту та часу. Фішингові атаки теж часто досягають своєї мети.

Загалом, шахрайство – найбільша стаття доходу хакерів, що коштувала інвесторам $7,306 млрд. Сюди також входять лави проектів, створених спеціально для залучення інвестицій з метою їх подальшого крадіжки.

Отримай до 5000 USDT за реєстрацію, депозит і торгівлю на біржі Bybit!

Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *