Криптовалютні компанії скоротили близько 2000 працівників за останні два місяці


15.06.2022
Криптовалютні компанії скоротили понад 1500 працівників за останні два місяці

Компанії криптовалютного сектора звільнили понад 1500 людей за останні два місяці на фоні побоювань економічного спаду. Кількість звільнених взято із даних про публічно оголошені звільнення на початку цієї весни, коли ринок цифрових активів вступив у період тривалої кризи.

Більшість скорочень припало на криптовалютні біржі – найбільшою подією стало оголошення у вівторок компанії Coinbase про скорочення близько 1100 людей. У тому, що біржі лідируватимуть у цьому питанні, немає нічого дивного. Ймовірно, вони мають побоювання з приводу зниження обсягу торгів на їх майданчиках.

До подібних компаній входять Bitso, Gemini, BitMEX і Buenbit. Криптовалютні фінансові сервіси, такі як BlockFi та Crypto.com, також звільняють співробітників, посилаючись на ринкові умови.

При цьому слід зазначити, що криптоіндустрія далеко не самотня, коли йдеться про скорочення робочих місць.

Як стало відомо CNBC, ріелтерські компанії Redfin і Compass скоротили 8 і 10 відсотків своїх співробітників, відповідно через побоювання, що ринок житла США після бурхливого періоду рухається до тривалого охолодження.

Наприкінці квітня компанія Robinhood заявила, що скорочує “близько 9%” своїх співробітників. Компанія Klarna, що пропонує фінансування за принципом “купи зараз, заплати потім” (BNPL), звільнила близько 700 людей.

Сайт Layoffs.fyi, який відстежує дані про звільнення, відображає численні скорочення в секторі технічних та фінансових послуг. Як зазначив у вівторок CBS News, з початку 2022 року було звільнено близько 35 тисяч працівників технічного сектора.

Нижче перераховані деякі з найвідоміших імен у криптоіндустрії, які оголосили про звільнення.

Coinbase

14 червня криптовалютна біржа Coinbase, заявила, що скорочує свою робочу силу «приблизно на 18%».

Як повідомлялося у вівторок вранці, від цього кроку постраждало близько 1100 людей.

Генеральний директор Coinbase Брайан Армстронг позиціонував цей крок як спрямований на те, щоб допомогти фірмі пережити нинішній «економічний спад».

“Наші витрати на персонал занадто високі, щоб ефективно керувати на цьому нестабільниму ринку”, – написав він.

За даними компанії, постраждалі співробітники мали доступ до систем Coinbase до того, як було повідомлено про звільнення. Ця подія була підтверджена в повідомленнях LinkedIn, якими поділилися співробітники Coinbase, які опублікували на професійній платформі мережі інформацію про свою втрачену роботу.

Gemini

Оператор криптобіржі Gemini, ще одна американська фірма, скоротила близько 10% своєї робочої сили, внаслідок чого у компанії було скорочено близько 100 робочих місць.

«Саме тут ми зараз, у фазі скорочення, яка переходить у період застою — те, що наша галузь називає «крипто-зимою», — заявили Тайлер і Кемерон Вінклвосс у своїй заяві. Все це ще більше ускладнюється поточними макроекономічними та геополітичними потрясіннями. Ми не самотні».

Crypto.com

У п’ятницю генеральний директор Crypto.com Кріс Маршалек заявив у Твіттері, що фірма звільняє 5% працівників. За оцінками, близько 260 працівників втратили роботу.

“Ми продовжимо оцінювати, як найкраще оптимізувати наші ресурси, щоб позиціонувати себе як найсильніших розробників під час циклу спаду, щоб стати найбільшими переможцями під час наступного бичачого зростання”, – заявив Маршалек.

BlockFi

Платформа крипто-кредитування та фінансових послуг BlockFi заявила у понеділок, що вона втратила «приблизно 20%» своїх співробітників.

Судячи зминулої заяви фірми в якій вона заявила, що зросла до понад 850 працівників за останні два місяці, це означає, що понад 150 чоловік втратили роботу у компанії.

Співзасновники Зак Прінс і Флорі Маркес заявили у своєму блозі, що рішення було прийнято у світлі «ринкових умов, які негативно вплинули на наші темпи зростання, і ретельного перегляду наших стратегічних пріоритетів».

BitMEX

Платформа для торгівлі криптодеривативами BitMEX оголосила про звільнення 75 працівників на початку квітня.

Цей крок було зроблено після провалу операції з придбання банку, як повідомлялося раніше.

“BitMEX вносить зміни до нашої кадрової політики, щоб оптимізувати наступний етап нашого бізнесу”, – заявила тоді біржа.

Отримай до 5000 USDT за реєстрацію, депозит і торгівлю на біржі Bybit!

Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *