ФБР попередило інвесторів про шахрайські схеми у сфері майнінгу криптовалют


26.07.2022
fbi crypto

За даними Федерального бюро розслідувань, з 2019 року зловмисники викрали понад $70 млн за допомогою нової успішної схеми шахрайства.

ФБР опублікувало попередження, в якому повідомило криптовалютним інвесторам про те, що інвестиційна стратегія під назвою «майнінг ліквідності», що використовується для отримання пасивного доходу, нерідко стає інструментом шахрайства:

«У законних операціях з майнінгу ліквідності інвестори розміщують криптовалюти в пулі, щоб забезпечити трейдерів ліквідністю, необхідною для транзакцій. Замість цього інвестор має отримувати частину торгових комісій».

Шахраї, у свою чергу, переконують жертв пов’язати криптовалютні гаманці з їхніми додатками для видобутку ліквідності, після чого гаманці жертв пустіють без повідомлення власників. Найчастіше шахраї пов’язуються з жертвами через соціальні мережі, додатки для знайомств та месенджери.

За даними ФБР, жертви такого шахрайства переводять криптовалюти зі своїх гаманців на платформу видобутку ліквідності, і після інвестування найчастіше спостерігають за сумою очікуваного прибутку у фіктивному інтерфейсі. Вважаючи, що їхні інвестиції мали успіх, вони купують додаткову криптовалюту. Шахраї ж насправді переміщають всю криптовалюту, що зберігається у жертви, на свої гаманці:

«З січня 2019 року, за даними Центру скарг на інтернет-злочини ФБР та з відкритих джерел, нова схема призвела до сукупних втрат жертв на суму понад $70 млн».

Раніше агент ФБР Шон Реган заявив на телеканалі CNBC, що криптошахраї особливо небезпечні на LinkedIn, де «вже є багато постраждалих та потенційних жертв».

Отримай до 5000 USDT за реєстрацію, депозит і торгівлю на біржі Bybit!

Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *