Біткоїн справді “мертвий”? Експерт вважає, що це не так


29.06.2022
Біткоїн справді "мертвий"? Експерт вважає, що це не так

Більшість криптовалют, включаючи цифрове золото, біткоїн, демонструють низхідний тренд з листопада 2021 року, коли ринки перебували на піку зростання, а капіталізація криптовалют досягла історичного максимуму в 3 трильйони доларів. У зв’язку з цим деякі вважають, що BTC помер у “сотий раз”.

Після того, як на ринку з’являлися нормативні акти, посилення політики або підвищення ставок, багато аналітиків неодноразово виступали з критикою біткоїну. За даними 99Bitcoins, з 2010 року біткоїн називали “мертвою” як мінімум 458 разів. З них 19 випадків було зафіксовано цього року.

Однак співзасновниця ReSource Ешлі Тейлор Бак вважає, що біткоїн живий “як ніколи”.

“Це найсильніший приклад використання третьої, нейтральної, безпартійної грошової системи. Це єдина великомасштабна, по-справжньому децентралізована мережа, яка оброблятиме обсяг готівки, необхідний для того, щоб суверенні та національні держави довіряли одна одній і здійснювали угоди. Також немає жодних угод. шансів, що біткоїн може зникнути, тому що блокчейн працює на супутниках у космосі”, – сказала Бак в інтерв’ю BeinCrypto.

На думку Бак, двома найбільш важливими причинами останнього обвалу криптовалют на макрорівні є підвищення ставки Федеральною резервною системою США (ФРС) “до тривожних рівнів” та масове надмірне використання позикових коштів із маржин-коллами та ліквідаціями.

Шквал ліквідацій Celsius Network також вплинув на екосистему децентралізованих фінансів (DeFi). Бак вважає, що останні дії Celsius можуть завдати довгострокової шкоди.

“У криптовалютному просторі також не вистачає надійних інвестицій, переважно спекулятивних, заснованих на майбутньому потенціалі. Щоразу, коли відбувається такий шок для системи, це оголює відсутність реальних основ блокчейну”, – сказала експерт.

Terra (LUNA) та її стейблкоїн TerraUSD (UST) також могли спровокувати цього року обвал криптовалют, коли обидві монети почали втрачати в ціні на початку травня. Стабільна монета втратила прив’язку до долара США, і хоча LUNA використовувалася для виправлення ситуації, вона втратила вартість майже на 100%.

Фонду Luna Foundation Guard (LFG) довелося продати свої запаси біткоїнів на суму близько $3,5 млрд, щоб урятувати UST та LUNA. Проте співзасновнику Terra До Квону довелося розробляти інший план, який у результаті знову провалився.

Спостерігаючи за тим, як короткострокові проекти припиняють існування, Бак вважає, що реальні інвестиції, що прийшли в цю сферу, тепер урізані, а з урахуванням макросистемних проблем поза криптовалют відновлення ринку багато в чому залежить від розробки економічних рішень.

“Системні проблеми тут і зараз – ми повинні розробити нові моделі з довгостроковою життєздатністю як пріоритет, щоб пройти через цю фазу”, – додала Бак.

З листопада 2021 року криптовалютний простір втратив близько двох третин своєї рекордно високої загальної ринкової капіталізації. Однак завдяки поточним “бичачим” рухам та фінансуванню, наприклад, угоді Magic Eden на $130 млн, на ринку з’явилися ознаки надії. За даними CoinMarketCap, ринкова капіталізація галузі консолідується близько позначки $916 млрд.

На думку Бак, реальні проекти продовжуватимуть будуватися, а фундаментальні показники залишаться недоторканими. Експерт вважає, що сприйняття і довіра роздрібної торгівлі до цієї сфери змінилися через обставини, що склалися, і їм потрібен час, щоб відновитися, тому що “важко повернути довіру”. Вона очікує на появу більшої кількості проектів, орієнтованих на вплив, особливо у сфері Reimagined Finance (ReFi).

“Швидше за все, ми побачимо більше ліквідацій та очищення ринку від поганих проектів. Однак деякі хороші проекти теж помруть. У довгостроковій перспективі Web3 стане наступним рівнем Інтернету протягом 5-10 років, і зараз є кілька хороших можливостей для інвесторів отримати низьку оцінку, і це триватиме до кінця року”. – Бак додала.

Отримай до 5000 USDT за реєстрацію, депозит і торгівлю на біржі Bybit!

Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *