Біткоїн-банкомати: як вони працюють і чим відрізняються від фіатних банкоматів?


25.06.2022
Біткоїн-банкомати: Як вони працюють і чим відрізняються від фіатних банкоматів?
Біткоїн-банкомати: як вони працюють і чим відрізняються від фіатних банкоматів?

Кожна інновація спирається на фундаментальну інфраструктуру, проте це не гарантує її впровадження у маси. Щоб вийти за рамки експериментальної стадії, більшість новаторських ідей чи проектів значною мірою залежить від вторинної інфраструктури.

Для криптовалют вторинна інфраструктура, така як смартфони, біржові майданчики та криптобанкомати, відіграє важливу роль у стимулюванні масового прийняття криптовалют. Що примітно, криптобанкомати, на відміну від інших вторинних інфраструктур, мають більший потенціал для стимулювання прийняття криптовалют на ринках, що розвиваються, і розвинених ринках, а також у різних сегментах ринку.

Якщо ви вперше чуєте про криптобанкомати, не турбуйтеся, оскільки це відносно нова технологія. Ця стаття має стати керівництвом, яке пояснить усе, що вам потрібно знати про криптобанкомати.

Перш ніж ми заглибимося в деталі, ви можете порівняти криптобанкомат із традиційним фіатним банкоматом. Однак основна відмінність полягає в тому, що замість того, щоб здійснювати операції з виключно фіатною валютою, як у фіатних банкоматах, криптобанкомати спроектовані як гібридні за своєю природою. Отже, почнемо з того, що познайомимося з історією криптобанкоматів.

Історія появи біткоїн-банкоматів

Найперший Біткоїн-банкомат з’явився у жовтні 2013 року. Він був встановленний у кав’ярні Waves у центрі Ванкувера, Канада. Банкомат мав назву Robocoin. На думку багатьох джерел, включаючи Вікіпедією, це був перший в історії експериментальний криптобанкомат, який встановили для масового використання. Він дозволяв користувачам обмінювати цифрову валюту на готівку та навпаки.

У той час як Robocoin став першим у своєму роді в Канаді, інший біткоїн-банкомат з’явився всього через два місяці після цього в Братиславі, Словаччина, ставши першим в європейському регіоні.

Аналогічним чином у США перший криптобанкомат запрацював у травні 2014 року та отримав ліцензію регулюючого органу. Банкомат був розроблений компанією Coinme та встановлений у Spitfire Grill у Сіетлі, штат Вашингтон.

Майже через десять років після запуску першого банкомату у Ванкувері, по всьому світу було встановлено понад 36 тисяч біткоін-банкоматів. Проте деякі джерела стверджують, що загальна кількість встановлених криптобанкоматів лише у США перевищує 50 тисяч.

У будь-якому випадку, спостерігається очевидне зростання числа встановлених криптобанкоматів по всьому світу, що сприяє подальшому поширенню криптовалюту.

Принципи роботи криптобанкоматів

Щоб розібратися у тому, як працюють криптобанкомати, важливо зрозуміти, що означає банкомат. Слово банкомат не є новим, і, ймовірно, більшість людей стикалися з ним і навіть використовують його. То що означає банкомат?

Банкомат (ATM) – це електронне банківське обладнання, яке дозволяє клієнтам виконувати прості операції без допомоги представника банку.

По суті банкомат дозволяє вам робити практично все, що ви можете зробити у фізичному відділенні банку. Таким чином, за винятком отримання кредиту, інвестування чи оплати певних рахунків, ви можете використовувати банкомат для проведення більшості фінансових операцій, включаючи зняття та внесення коштів.

Криптобанкомат працює так само, за винятком того, що він обробляє як фіатні, так і цифрові валюти, що зрештою робить його гібридною машиною.

При цьому існує два основні типи криптобанкоматів: “однонаправлений” та “двонаправлений”.

Хоча обидва типи є гібридними, однонаправлений призначений лише для того, щоб користувачі могли купувати біткоїн та інші доступні криптоактиви. Двонаправлений криптобанкомат дозволяє користувачам купувати та продавати свої криптоактиви в обмін на фіат.

Іншими словами, однонаправлений криптобанкомат приймає фіатні або карткові платежі та зараховує на ваш криптогаманець будь-яку придбану цифрову валюту. Двонаправлений криптобанкомат може виконувати роботу односпрямованого криптобанкомату, а також видавати користувачам фіатну валюту на їхній вибір, коли вони продають свої цифрові активи.

Нині у світі є більше однонаправлених банкоматів, ніж двонаправлених альтернатив. Більше того, згідно з Вікіпедією та іншими джерелами, лише близько 30% усіх криптобанкоматів у світі є двонаправленими.

Як знайти найближчий до вас банкомат біткоїну

Найпростіший спосіб знайти найближчий біткоін-банкомат – скористатися сайтом відстеження. Coinatmradar – найбільш популярна платформа, яка має безліч корисних функцій по пошуку BTC-банкоматів. Наприклад, ви можете звузити пошук по криптовалютах, що підтримуються, наявності опцій купівлі та продажу, а також зосередитися на конкретному напрямку, включаючи країну, місто і місцезнаходження.

Найбільш інтуїтивно зрозумілий спосіб зробити це – використовувати інтерактивну карту Coinatmradar, але є також спеціальна функція “Знайти біткоїн-банкомат поряд зі мною“.

Джерело: coinatmradar

Як користуватися біткоїн-банкоматом або як знати гроші?

Нижче наведені найбільш поширені кроки щодо обміну фіатної валюти на біткоін за допомогою BTC-банкомату. Коротко, ось як купити BTC через біткоїн-банкомат:

  1. Введіть номер телефону


    Біткоїн-банкомати вимагають перевірки особистості. Зазвичай вас просять ввести номер мобільного телефону, щоб отримати код перевірки, перш ніж приступити до транзакції.

    Якщо раніше біткоін-банкомати відрізнялися анонімністю, то сьогодні вони повинні відповідати вимогам законодавства про знання свого клієнта (KYC) та боротьбу з відмиванням грошей (AML).

  2. Перевірка особистості


    Після надання телефонного номера вам потрібно буде підтвердити свою особистість. Це можна зробити, дочекавшись коду перевірки, який система банкомату відправить на ваш номер у вигляді текстового повідомлення. Потім ви повинні ввести цей код у апарат, що використовується.

    У відповідь ви отримаєте повідомлення: “Ваш код 234….. Дякую” або щось подібне. Виробники біткоін-банкоматів увімкнули цей крок, щоб утримати людей від введення в систему вигаданих телефонних номерів.

  3. Відскануйте QR-код вашого гаманця


    Перш ніж використовувати біткоїн-банкомат, вам необхідно мати біткойн-адресу. Саме на нього банкомат надсилатиме фактичні BTC.

    З урахуванням вищесказаного, головне – це ваш QR-код. Він являє собою вашу BTC-адресу, тому вам потрібно буде відсканувати його, щоб повідомити Біткоїн-банкомату, куди саме він повинен відправити ваші BTC.

  4. Вставте вашу фіатну валюту


    Тепер вам просто потрібно ввести суму, яку ви хочете обміняти на BTC. Як і у звичайному банкоматі, що приймає готівку, вам потрібно просто покласти гроші у спеціально відведене для цього місце.

    Після цього апарат повідомить вам, яка його вартість у перерахунку на біткоїн.

  5. Підтвердіть суму та завершіть транзакцію


    Після того, як ви двічі перевірили, що ввели правильну суму грошей, вам залишається тільки натиснути кнопку “Купити” або “Підтвердити”. Біткоїн, який ви придбали, буде відправлено на вашу біткойн-адресу, яку ви підтвердили раніше за допомогою QR-коду.

    Майте на увазі, що обробка транзакцій, здійснених через біткойн-банкомат, може зайняти від десяти хвилин до години. Зазвичай для цього потрібно шість мережевих підтверджень, тому не хвилюйтеся, якщо ви не відразу побачите суму, відображену у вашому цифровому гаманці.

Отримай до 5000 USDT за реєстрацію, депозит і торгівлю на біржі Bybit!

Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *