Африканській екосистемі блокчейну вдалося залучити $304 млн з початку року


04.08.2022
Африканській екосистемі блокчейну вдалося залучити $304 млн з початку року

За перший квартал 2022 року в африканську блокчейн-екосистему прийшов капітал на суму $91 млн, за ним було ще $213 млн у другому кварталі. У результаті загальна сума становила $304 млн.

Венчурные инвестиции продолжают поступать в Африку

У травні криптовалютна торгова платформа KuCoin, розташована на Сейшельських островах, залучила $150 млн в рамках попереднього раунду фінансування серії B, в результаті чого загальна вартість компанії досягла $10 млрд. Згодом африканська криптобіржа Mara залучила $23 млн, а конголезькі $30 млн та $10 млн відповідно.

African Blockchain Report 2021, випущений як спільний проект Crypto Valley Venture Capital і Standard Bank, показує, що з 1 кварталу 2021 по 2022 фінансування зросло на 1 668% – з $5,1 млн до $91 млн.

Платежі, орієнтовані на криптовалюти, також зростають: з липня 2020 по червень 2021 їх обсяг збільшився на 1200%. Незважаючи на ці вражаючі показники, на Африку припадає лише 0,5% від загального обсягу фінансування блокчейну у світі.

Основные инвестиции поступают всего в четыре страны

Нігерія, Кенія та Південна Африка, три країни з “великої четвірки” стартап-екосистем Африки, до яких приєдналася острівна держава Сейшельські острови, забезпечили приплив венчурних інвестицій у розмірі $122 млн. Нігерійські криптофірми залучили $49,6 млн, за ними слідують обсягом $33,8 млн. Криптокомпанії Кенії та ПАР змогли залучити $20 млн та $18,8 млн відповідно.

“Відсутність єдиних успадкованих фінансових систем і величезне населення, яке переважно не має банківських рахунків, – все це сприяє популярності та зростанню криптовалют на континенті”. – говориться у звіті.

Зрештою, такі країни, як Камерун, Буркіна-Фасо, Єгипет та Гана, змогли залучити інвестиції на суму $4,1 млн, $300 тис, $200 тис та $125 тис відповідно.

Количество P2P-платежей стремительно растет

Однорангові (P2P) платежі серед малого бізнесу та криптоінвесторів зростають, що свідчить про масове прийняття африканцями технології блокчейн. Ян Путтер, голова Blockchain COE Standard Bank та регіональний директор Інституту досліджень блокчейну в Африці, зазначає:

“У таких країнах, як Південна Африка, Кенія, Нігерія та Гана, спостерігається стрімке поширення криптоактивів для доступу до більш ефективних платіжних маршрутів, що надаються мережами блокчейн, та отримання доходу від активів, таких як біткоїн або стейблкоїни, прив’язані до вартості долара США”.

Інший звіт, підготовлений Boston Consulting Group (BCG), Bitget та Foresight Ventures, передбачає, що в Африці криптовалюти зростатимуть у короткостроковій перспективі, в основному за рахунок зростання торгівлі криптовалютними деривативами.

Отримай до 5000 USDT за реєстрацію, депозит і торгівлю на біржі Bybit!

Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *