Засновники NFT-колекції Bored Ape спростували звинувачення у нацизмі та пояснили, чим натхненні їхні логотипи


25.06.2022
Засновники Bored Ape спростували звинувачення у нацизмі та пояснили, чим натхненні їхні логотипи

Засновники Bored Ape Yaht Club заявили, що стали «мішенню божевільної кампанії з дезінформації». У статті на Medium, опублікованій у п’ятницю, вони спростували твердження художника Райдера Ріппса та ютубера Філіона, які у годинниковому відео на YouTube звинуватили їх у зв’язках із нацистами.

«Ми стали ціллю шаленої дезінформаційної кампанії, яка звинувачує нас — групу єврейських, турецьких, пакистанських та кубинських друзів — у тому, що ми надсекретні нацисти. Незважаючи на те, що ADL, який існує для захисту євреїв у всьому світі від такого роду ненависті та наклепів, підтвердив, що це неправда, тролі все ще поширюють безглузді теорії змови в Інтернеті та використовують їх для продажу підробок NFT (сюрприз!)», – йдеться у повідомленні групи.

Раніше цього тижня часове відео на YouTube-каналі Філіона містило список заяв про передбачувані зв’язки засновників із нацизмом і закликало користувачів Twitter проводити кампанію проти групи, використовуючи хештег #BURNBAYC. Ціль полягала в тому, щоб спонукати відомих власників Ape знищити свої NFT.

За останні кілька місяців BAYC зіткнувся зі шквалом критики, яку очолює американський художник Райдер Ріппс. Він заявив на своєму веб-сайті, що з грудня «розслідує великі зв’язки між BAYC і підривною культурою нацистських тролів в Інтернеті».

У середині травня він запустив RR/BAYC, NFT-колекцію, яка копіювала дизайн оригінальної колекції BAYC.

Твердження Ріппса та Філіона просувають ідею про те, що колекція BAYC сповнена тонких натяків на нацистську ідеологію, які будуть очевидні лише тим, хто глибоко занурений в інтернет-субкультуру. Вони вказують на безліч так званих доказів, включаючи уявну схожість між логотипом BAYC і нацистським Totenkopf (зображення черепа та схрещених кісток), онлайн-імена, вибрані засновниками, фрази в профілях членів сім’ї в соціальних мережах та числа, представлені в колекції, які можуть мати значення для правих екстремістських угруповань.

У відповідь засновники BAYC опубліковали пояснення того, чому вони вибрали певні імена та дизайни, включаючи електронні листи з докладним описом процесу розробки логотипу, який, за їхніми словами, є сумішшю натхнення від панку, вуличного одягу та посилань до скейтів, морських прапорів та вимпелів і прапорів старого яхт-клубу.

«Ми ніколи не хотіли ставитися до себе занадто серйозно, тому зовнішній вигляд клубу старий і непоказний. Все в BAYC мало передати дух непафосності та абсурду… Загалом ми вважаємо безумством, що ці теорії змови здатні розповсюджуватись. Це справді показує силу, яку може мати божевільний троль в Інтернеті», — заявили засновники BAYC.

Отримай до 5000 USDT за реєстрацію, депозит і торгівлю на біржі Bybit!

Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *