Віталік Бутерін перерахував слабкі сторони криптоплатежів


28.02.2023
виступ Віталіка Бутеріна на конференції

Співзасновник блокчейн-платформи Ethereum Віталік Бутерін у себе в блозі назвав топ проблем, з якими стикаються більшість користувачів на крипторинку.

За словами Віталіка, поріг входу на криптовалютний ринок, як і раніше, високий через складні інтерфейси і нюанси, які невідомі новачкам.

Бутерін вважає, що багато криптовалютних застосунків (на кшталт гаманців) досі не мають достатнього функціоналу для доступного і надійного використання криптоплатежів.

Наприклад, Бутерін зазначає, що багато гаманців все ще пропонують вузький набір відправки криптовалют. Через погане Інтернет-з’єднання звичайне відправлення Ethereum (ETH) може не пройти з боку відправника, хоча з боку одержувача якість інтернету може бути в рази кращою. Співзасновник Ethereum вважає, що розробникам варто придумати нові способи надсилання криптовалют.

Однією з таких він назвав функцію надсилання підписаних транзакцій. Замість безуспішних спроб самому відправити криптовалюту, користувачі мають мати під рукою можливість підписувати транзакції на певну суму, щоб сторона-одержувач (з більш якісним Інтернет-з’єднанням) могла сама зареєструвати операцію в блокчейні.

Також Бутерін зазначив, що багато криптогаманців досі не дозволяють користувачам у ручному режимі прискорювати транзакції, які могли застрягти в мемпулі. Ба більше, багато сервісів ніяк не повідомляють користувачів про проблеми з перевантаженням блокчейна, зазначив він. Як зазначив співзасновник Ethereum, багато користувачів взагалі гадки не мають, що таке газ у мережі Ethereum і як влаштовані комісійні платежі.

Також розробник додав, що перевантажені та незручні інтерфейси децентралізованих додатків відштовхують користувачів на користь централізованих аналогів.

Окрім цього, Бутерін описав у блозі свій досвід використання біткоїна у повсякденних мікротранзакціях.

За словами Бутеріна, в 2013 році він спробував заплатити за чашку чаю в Аргентині. Перша транзакція не пройшла через те, що сума була нижчою за ліміт обміну. Друга пройшла, але в підсумку він заплатив втричі більше, ніж коштував напій.

Віталік завершив свій блог, зазначивши, що на його думку, користувацький досвід за ці роки значно покращився.

Отримай до 5000 USDT за реєстрацію, депозит і торгівлю на біржі Bybit!

Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *