Стабільна монета aUSD втратила прив’язку до долара США через атаку хакерів


15.08.2022
У другому кварталі 2022 року хакери та шахраї викрали у децентралізованих фінансових сервісів активи вартістю в $671 млн.

Проект Acala в результаті експлойту в нещодавно розгорнутому пулі ліквідності втратив криптоактиви на мільярди доларів США, а вартість стейблкоїну aUSD знизилася практично до нуля.

Команда проекту Acala повідомила у Twitter, що мережа була атакована хакерами. Стейблкоїн aUSD знизився на 99%, коли зловмисники скористалися помилкою і випустили 1.28 млрд токенів проекту. Виявивши експлойт, команда Acala відключила функцію передачі помилково випущених aUSD, що залишилися в парачейні Acala.

“Ми виявили проблеми зі конфігурацією протоколу Honzon, які впливають на стабільну монету aUSD, що призвело до голосування за призупинення операцій Acala на час розслідування проблеми”. – йдеться в повідомленні.

Через деякий час Acala повідомила, що визначила проблему як неправильну конфігурацію раніше запущеного пулу ліквідності iBTC/aUSD, що призвело до помилкових випусків значної кількості aUSD.

«Неправильна конфігурація була виправлена ​​та були ідентифіковані адреси гаманців, які отримали помилково випущені стейблкоїни. Ми відслідковуємо активність у мережі щодо цих адрес». – повідомила команда.

Ймовірно, йдеться про гаманець, що належить зловмиснику, з активами на суму близько $1.27 млрд. Хоча Acala ще не підтвердила суму, пов’язану зі зломом, генеральний директор Binance Чанпен Чжао заявив, що зловмисник міг отримати «більше мільярда доларів».

Експерти з безпеки блокчейнів Alice und Bob вказали, що зловмисник, який випустив активів на $1.27 млрд, був не єдиним, хто скористався помилкою. Декілька інших користувачів нібито вкрали з пулу ліквідності DOT на тисячі доларів.

Запущений раніше цього року стейблкоїн aUSD успішно утримував прив’язку до долара США до злому, проте після атаки його ціна впала приблизно з $1.03 до $0.009.

Поки що незрозуміло, як проект відновлюватиме прив’язку стейблкоїну до долара США. Наприклад, для перезапуску децентралізованого стейблкоїну BEAN проекту Beanstalk знадобилося кілька років.

Отримай до 5000 USDT за реєстрацію, депозит і торгівлю на біржі Bybit!

Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *