Південна Корея та США домовилися обмінюватися даними розслідувань по криптовалютних справах, що знаходяться на розгляді, включаючи справи проекту Terra і До Квону.
Міністр юстиції Південної Кореї Хан Дон Хун їздив до Нью-Йорку, щоб обговорити деталі співробітництва у розслідуванні фінансових злочинів, особливо злочинів, пов’язаних із криптовалютами.
У вівторок Хун зустрівся з керівником Цільової групи з цінних паперів та сировинних товарів Андреа М. Грісволд у прокуратурі США по Південному округу Нью-Йорка, а також зі Скоттом Хартманом, керівником Цільової групи з шахрайства з цінними паперами та сировинними товарами у тому ж офісі.
Сторони обговорили шляхи обміну інформацією та більш тісної співпраці для забезпечення своєчасного вжиття заходів щодо зростаючої кількості шахрайств із цінними паперами, пов’язаними з ринком цифрових активів.
Сторони домовилися обмінюватися останніми даними розслідування криптопроекту Terra, яке розслідується в обох країнах.
Крах екосистеми Terra вартістю в 40 мільярдів доларів викликав юридичний контроль з обох юрисдикцій. Нещодавно США розпочали нове розслідування проти співзасновника Terra До Квону, а південнокорейські прокурори розслідують кілька звинувачень, включаючи шахрайство, маніпулювання ринком та ухилення від сплати податків.
Співпраця між двома країнами може стати першою із багатьох, оскільки злочини, пов’язані з криптовалютами, останнім часом стали предметом пильної уваги регуляторів. Південна Корея стала однією з найсуворіших країн, коли йдеться про регулювання криптовалют, забезпечуючи суворе дотримання принципів “знай свого клієнта” (KYC) та боротьби з відмиванням грошей (AML).
Сага про криптопроект Терру також спонукала корейських законодавців сформувати новий криптовалютний комітет нагляду для оцінки нових криптопроектів, зареєстрованих на криптовалютних біржах. Багато експертів передбачали, що крах TerraUSD Classic (USTC) спонукає регуляторів віддати перевагу централізованим стабільним монетам, а не алгоритмічним.
Через відсутність чіткого регулювання криптовалют відстеження та переслідування цих злочинів, які часто пов’язані з транскордонними угодами та відмиванням грошей, стає все більш важким та складним. Наприклад, у 2019 році голландський університет заплатив 200 000 у біткоїнах (BTC) як викуп. Слідчим вдалося відстежити один гаманець в Україні, але у результаті, співпрацюючи з місцевою владою, кошти було повернуто майже через три роки після злому.
Це дуже важлива та дуже хороша новина для криптовалютного світу. Фінансові злочини в США караються дуже суворими вироками, і наступні послідовники До Квону двічі подумають, чи варто воно того.
Отримай до 5000 USDT за реєстрацію, депозит і торгівлю на біржі Bybit!
Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!