Один із топ-менеджерів криптобіржі FTX зізнався в шахрайстві


12.09.2023
ftx

Екс-глава підрозділу збанкрутілої криптобіржі FTX Раян Саламе визнав себе винним у змові з метою ведення неліцензійного бізнесу з переказу грошей, а також з метою внесення незаконних політичних внесків і обману Федеральної виборчої комісії США. У рамках угоди про визнання провини йому також призначено штраф у розмірі 1,5 млрд доларів, передає видання CNN.

За словами прокурора Деміана Вільямса, Саламе просував інтереси FTX і афілійованого з нею хедж-фонду Alameda Research за допомогою незаконної політичної кампанії і неліцензованого платіжного бізнесу. Його дії дали змогу значно розвинути бізнес FTX, яка також діяла з порушеннями законодавства, підсумував прокурор.

Примітно, що Саламе, який очолював підрозділ FTX на Багамах, повідомив місцевому регулятору про шахрайство на біржі за два дні до її краху в листопаді минулого року. У квітні поточного року агенти ФБР провели обшук у будинку Саламе, причиною стали його політичні внески на суму 24 млн доларів.

Саламе став четвертим за рахунком топ-менеджером FTX, який визнав свою провину. Ще торік аналогічним чином вчинили співзасновник Гері Ван і глава Alameda Керолайн Еллісон, яка пізніше розповіла про крадіжку мільярдів доларів у клієнтів біржі. У березні 2023 року в шахрайстві зізнався техдиректор FTX Нішад Сінгх.

У липні нові керівники FTX почали вимагати від Вана, Еллісон, Сінгха, а також засновника біржі Сема Бенкмана-Фріда повернення 1,3 млрд доларів, вкрадених у клієнтів і розтрачених на елітну нерухомість, політичні внески та власні проєкти.

Що стосується Бенкмана-Фріда, після екстрадиції з Багам до США його відправили під домашній арешт за рекордну заставу в 250 млн доларів. Однак у серпні суд скасував заставу і помістив підприємця в ізолятор Нью-Йорка за спробу чинення тиску на Еллісон, яка є ключовим свідком.

Судовий розгляд у справі про шахрайство розпочнеться в жовтні. Паралельно з цим триває процес банкрутства біржі, в рамках якого нові керівники прагнуть відновити активи для розподілу серед клієнтів. Так, керівники оголосили про намір розпочати продаж, стекіг і хеджування криптоактивів біржі за допомогою інвесткомпанії Майка Новограца Galaxy Digital.

Отримай до 5000 USDT за реєстрацію, депозит і торгівлю на біржі Bybit!

Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *