Мін’юст США конфіскував 500 млн доларів у північнокорейських хакерів


20.07.2022
Мін’юст США конфіскував 500 млн доларів у північнокорейських хакерів

Міністерство юстиції США (DOJ) опублікувало прес-реліз із повідомленням про конфіскацію близько $500 млн, які раніше були вкрадені північнокорейськими хакерами в американських організацій за допомогою програм-вимагачів. Усі конфісковані кошти буде повернуто на рахунки постраждалих компаній.

У травні 2021 року хакери здійснили атаку на медичний центр у Канзасі. Кіберзлочинці заблокували сервери установи за допомогою програми-вимагача “Maui” і вимагали викуп у біткоїнах. Клініці довелося перевести хакерам близько 100 000 доларів у BTC. Ще одну атаку було здійснено на медичний заклад штату Колорадо.

ФБР вдалося відстежити транзакції через інструменти ончейн-аналітики та знайти викрадені кошти на одному з криптовалютних гаманців. Як саме правоохоронцям вдалося повернути ці кошти, у Мін’юсті не уточнили. Відомо, що у злочині підозрюють хакерів, які співпрацюють із владою КНДР, а загальна сума конфіскованих коштів склала 500 млн доларів.

У червні аналітики компанії Elliptic звинуватили північнокорейське хакерське угруповання Lazarus Group у зламі мосту Horizon у мережі Harmony. Вони вказали на те, що особливості експлойту та відмивання вкрадених коштів через мікшер транзакцій схожі на інші інциденти, причетність Lazarus до яких підтверджена.

Отримай до 5000 USDT за реєстрацію, депозит і торгівлю на біржі Bybit!

Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *