Хакер викрав Ethereum на $1,4 млн у NFT-кредитора Omni


11.07.2022
Криптовалютний ринок «подарував» хакерам $14,5 млрд за 11 років

Зловмисник скористався вразливістю повторного входу, щоб вивести кошти з Omni. Експлойт дозволыв “викачати” близько 1,4 мільйона доларів із фінансової NFT-платформи.

За даними PeckShield, Omni, платформа грошового ринку незамінних токенів (NFT), у неділю втратила близько 1300 ETH на суму 1,43 мільйона доларів в результаті атаки з повторним входом у кредит.

Omni дозволяє користувачам розміщувати свої NFT, зазвичай з популярних колекцій, таких як Bored Ape Yacht Club, як забезпечення для отримання у позику токенів, таких як Ethereum (ETH).

У ході атаки хакер використав уразливість повторного входу до протоколу Omni. Повторний вхід – це відома вразливість у проектах, написаних за допомогою Solidity, яка дозволяє зловмиснику змусити свій смарт-контракт здійснити зовнішній виклик ненадійного контракту. Цей зовнішній виклик виконується перед вихідною функцією і, таким чином, може використовуватися для повторного входу в протокол для зниження його ліквідності.

Яджин Чжоу, генеральний директор компанії BlockSec, яка займається безпекою блокчейнів, пояснив процес експлойту, заявивши, що зловмисник депонував NFT із колекції під назвою Doodles. Ці NFT використовувалися як застава для запозичення ETH (WETH).

Потім зловмисник скористався вразливістю повторного входу, знявши всі NFT, крім одного, депонованого як заставу. Ця дія активувала шкідливу функцію зворотного виклику на користь зловмисника. Ця функція дозволила хакеру використовувати позикові кошти на купівлю ще більшої кількості дудлів, перш ніж ліквідувати кредитну позицію.

Як тільки позиція була ліквідована, частина Doodle NFT, що залишилася, з вихідного забезпечення повернулась зловмиснику. Кредитна позиція ліквідувалась, тому що вартість NFT, яка спочатку була залишена як застава до запуску функції зворотного виклику, була недостатньою для покриття боргової позиції. Саме тут виникає повторний вхід, оскільки зловмисник може примусово використовувати запозичений WETH, щоб купити більше NFT, перш ніж відбудеться ліквідація.

Потім зловмисник використовував дудли, отримані за допомогою початкового кредиту, як заставу, щоб зайняти більше WETH. Однак Omni не розпізнав цієї нової боргової позиції, тому хакер міг відкликати NFT, не повертаючи кредит.

Атака позбавила протокол понад 1300 WETH ($1,4 млн). Omni сказав, що експлойт не торкнувся коштів клієнтів, оскільки постраждали лише кошти для внутрішнього тестування, оскільки платформа все ще перебуває в режимі перевірки.

Платформа фінансового ринку NFT заявила, що призупинила роботу протоколу до завершення розслідування. Дані Etherscan показують, що хакер вже відмив кошти через Tornado Cash (TORN), сервіс мікшування монет для приватних транзакцій на Ethereum.

Отримай до 5000 USDT за реєстрацію, депозит і торгівлю на біржі Bybit!

Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *