Експерти BofA вважають, що кореляція між золотом і BTC сигналізує про те, що біткоїн стає безпечною гаванню для інвесторів


25.10.2022
Bank of America: незважаючи на "криптозиму" інвестори продовжують виявляти інтерес до криптовалютів

Зростаюча кореляція біткоїна з золотом, S&P 500 і Nasdaq 100 вказує на те, що інвестори розглядають BTC як “відносну безпечну гавань”, вважають стратеги американського финансового конгломерата Bank of America (BofA).

Незважаючи на триваючий “ведмежий настрій” на ринку криптовалют, інвестори все частіше дивляться на біткоїн як на безпечний притулок, говориться в дослідженні BofA.

На думку цифрових стратегів Bank of America, зростання співвідношення між біткоїном і золотом (XAU) є одним з основних індикаторів, що демонструють довіру інвесторів до BTC на тлі триваючого економічного спаду.

Кореляція біткоїна з золотом, яке зазвичай розглядається як інструмент хеджування інфляції, в цьому році зростала, досягнувши найвищих річних рівнів на початку жовтня. Тенденція до зростання кореляції почалася 5 вересня після того, як вона залишалася близькою до нуля з червня 2021 року і стала негативною в березні 2022 року, відзначають в звіті стратеги BofA Алкеш Шах і Ендрю Мосс.

“Біткоїн – це актив з фіксованою пропозицією, який в кінцевому підсумку може стати хеджем від інфляції”, – пишуть стратеги.

Зростання кореляції BTC/XAU – не єдиний показник, який свідчить про зростання довіри інвесторів до біткоїна як засобу збереження вартості.

Біткоїн також все більше корелює з основними фондовими індексами, такими як S&P 500 (SPX) і Nasdaq 100 (QQQ). Кореляція між біткоїном і SPX і QQQ досягла історичних максимумів 13 вересня, пишуть стратеги BofA:

“Зниження позитивної кореляції з SPX/QQQ і швидко зростаюча кореляція з XAU вказують на те, що інвестори можуть розглядати біткоїн як відносну безпечну гавань, оскільки макроекономічна невизначеність зберігається і дно ринку ще не досягнуто”.

Стратеги BofA також відзначили масовий відтік біткоїнів з бірж на особисті або самостійні гаманці. Згідно з дослідженням, щотижневий відтік BTC з бірж на початку жовтня був найбільшим з середини червня, відзначаючи третій тиждень відтоку поспіль. Стратеги підкреслили, що великі і безперервні відтоки на особисті гаманці вказують на обмежений короткостроковий тиск на продаж, заявивши:

“Інвестори переводять токени з біржових гаманців в свої особисті гаманці, коли мають намір холдити, що вказує на потенційне зниження тиску на продаж”.

Стратеги BofA відзначили, що методологія звіту включала в себе дані основних біткоін-бірж, включаючи Binance, Coinbase, Coincheck, FTX, Gemini, Kraken та інші.

Новий звіт вийшов на фоні зростаючих ризиків глобальної економічної рецесії, що призводить до збільшення попиту на інфляційне хеджування. Нагадаємо, що біткоїн втратив близько 70% своєї ринкової вартості на тлі масштабної криптозими 2022 року, що викликало ще більше скептицизму щодо його статусу як інструменту інфляційного хеджування.

Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *