Банк міжнародних розрахунків випустив посібник про те, як використовувати стейблкоїни


15.07.2022
Банк міжнародних розрахунків випустив посібник про те, як використовувати стейблкоїни

Банк міжнародних розрахунків (BIS), профільний комітет банку з платежів та ринкової інфраструктури (CPMI) та Міжнародна комісія з цінних паперів (IOSCO) випустили для учасників криптовалютного ринку керівництво з використання стейблкоїнів.

Заступник керуючого з фінансової стабільності Банку Англії і голова CPMI Джон Канліфф заявив, що ринкові умови, що склалися, наголошують на необхідності введення суворих нормативних вимог щодо стейблкоїнів, особливо коли йдеться про прозорість і системи аудиту.

«Збої на криптовалютному ринку дорого обходяться, але поки що не мають характеру системних подій. Однак вони підкреслюють швидкість, з якою може бути підірвана довіра до учасників ринку, і наскільки нестабільними можуть стати криптоактиви. Існує ймовірність, що такі події можуть стати системними в майбутньому, особливо з урахуванням сильного зростання ринків, а також посилення зв’язків між криптоактивами та традиційними фінансами». – сказав Джон Канліфф.

Більшість компаній криптоіндустрії беруть участь у технологічних перегонах, намагаються забезпечити користувачам миттєві, безпечні та цілодобові розрахунки у криптоактивах, і стейблкоїни займають центральне місце цього процесу, констатують представники регуляторів. Щоб зрозуміти макроекономічні та інституційні переваги стейблкоїнів, їхній потенціал для подолання нормативних перешкод та покращення банківських послуг, необхідно, кажуть чиновники, відповісти на запитання: «Що це за стейблкоїни? Чи вони дійсно стабільні? Яке за ними стоїть забезпечення?».

В остаточній версії керівництва BIS говориться, що якщо стейблкоїн виступає як переказ коштів або вважається «системно важливим», він повинен відповідати традиційним принципам інфраструктури фінансового ринку (PFMI) та іншим міжнародним стандартам. Платіжні системи, центральні депозитарії цінних паперів, системи розрахунків, центральні контрагенти та торгові репозиторії повинні дотримуватися єдиних міжнародних принципів.

Посібник із використання стабільних монет з’явився на світ невдовзі після того, як Європейський центральний банк опублікував своє бачення майбутнього цифрових валют.

Отримай до 5000 USDT за реєстрацію, депозит і торгівлю на біржі Bybit!

Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *