Аналітики GlassNode назвали 2022 рік найгіршим для крипторинка за всю історію


27.06.2022
Аналітики GlassNode назвали 2022 рік найгіршим для крипторинка за всю історію

Декілька факторів сприяли тому, що поточний ведмежий ринок криптовалют став гіршим із коли-небудь зафіксованих, оскільки більшість біткоїн-трейдерів перебувають під лінією прибутковості і продовжують продавати зі збитками. Таку думку висловили аналітики Glassnode у своєму звіті.

«У розпал ведмежого ринку ВТС і EТН торгуються нижче за свої ATH попереднього циклу, що спостерігається вперше в історії». – йдеться у звіті.

Першою і найбільш очевидною ознакою ведмежого ринку є падіння спотової ціни біткоїну (BTC) нижче 200-денної ковзної середньої та ще більш екстремального сценарію — 200-тижневої ковзної середньої. Щоб підкреслити, наскільки рідкісні рівні цін, Glassnode показав, що під час ведмежого ринку 2022 року ВТС впав нижче половини рівня 200-денної ковзної середньої.

Джерело: Glassnode.com

Glassnode також продемонстрував, що падіння нижче за позначку 0,5 множника Майєра (ММ) є надзвичайно рідкісним випадком, якого не було з 2015 року. ММ враховує зміни ціни вище та нижче 200-денної ковзної середньої, щоб показати умови перекупленості чи перепроданості.

«Лише 84 із 4160 торгових днів (2%) зафіксували значення закриття ММ нижче 0,5. Вперше в історії цикл 2021-2022 років зафіксував нижче значення MM (0,487), ніж мінімум попереднього циклу (0,511)». – пишуть аналітики.

Підтвердженням серйозності поточних ринкових умов є падіння спотової ціни нижче за ціну реалізації, що змушує трейдерів все частіше продавати свої монети зі збитком. Glassnode зазначив, що такий каскадний ефект «типовий для ведмежих ринків та ринкових капітуляцій».

Glassnode зазначає, що випадки, коли спотові ціни торгуються нижче за ціну реалізації, рідкісні, зазначивши, що це лише втретє за останні шість років і вп’яте з моменту запуску ВТС у 2009 році:

«Спотові ціни нині торгуються зі знижкою 11,3% до ціни реалізації, що означає, що середній учасник ринку зараз зазнає збитків у своїй позиції». – йдеться у звіті.

Рідкісність цієї події ілюструється моделлю Glassnode, яка показує, що лише у 13,9% усіх торгових днів біткоїна спостерігалося падіння спотових цін нижче за ціни реалізації.

Джерело: Glassnode.com

Ці умови посилюються тим, що інвестори фіксують свої збитки на найбільшій по ринковій капіталізації криптовалюті. Коли біткойн впав нижче за позначку $20 000 у червні 2022 року, в Glassnode заявили, що інвестори BTC зафіксували «найбільший щоденний реалізований збиток у доларах за всю історії»

«Інвестори в сукупності зафіксували збиток у розмірі -$4,234 млрд за один день, що на 22,5% більше попереднього рекорду в -$3,457 млрд, встановленого в середині 2021 року». – пишуть аналітики Glassnode.

Враховуючи всі негативні показники, Glassnode вважає, що ринок перебуває у розпалі події капітуляції. За данними Cointelegraph, майнери почали продавати свої запаси, що є ще одним показником того, що відбулася капітуляція. Такі події часто позначають нижній ціновий діапазон циклу.

За даними Coinmarketcap, BTC наразі впав на 70% порівняно з максимумом листопада 2021 року та торгується на рівні $21 415.

Отримай до 5000 USDT за реєстрацію, депозит і торгівлю на біржі Bybit!

Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *