У чому відмінність технологій Web 3.0, Web 2.0 та Web 1.0


11.07.2022
У чому різниця між Web 3.0 та Web 2.0

Інтернет розвивався швидкими темпами з перших днів Web1, який включав статичні тексти та візуальні зображення, до нинішньої версії – Web2. Зараз ми вступаємо в еру Web3, в якій дані та їх цінність будуть легко переміщатися децентралізованими платформами з розподіленим правом власності та контролю. Але як ще характеризується Web3? Чим він відрізняється від Web2? Читайте далі, щоб дізнатися більше про ці дві концепції, їх відмінності та можливі застосування.

Що таке Web1, Web2, Web3?

У чому різниця між Web 3.0 та Web 2.0
У чому різниця між Web 3.0 та Web 2.0

В даний час Web3 набирає популярності в інтернет-просторі. Зростання його популярності пропорційне зростанню популярності блокчейну та широкого визнання технології інформаційної безпеки. Тепер, коли ми знаємо, що рано чи пізно Web3 стане нормою, настав час розглянути попередні покоління, їхні відмінності та багато іншого.

Давайте дізнаємося більше про розвиток інтернету – від фундаментальної павутини до семантичного світу, про відмінності між Web2 та Web3 та інші теми.

Web 1 (1990-2005)

Перша версія інтернету, також відома як Web 1.0, була розроблена спеціально для корпорацій, а не приватних осіб. Лише не всі розуміли, як отримати навички роботи з Інтернетом. Більшість великих фірм наймали комп’ютерних фахівців для управління інтернетом та його використання на користь своїх співробітників. Варто зазначити, що плата з користувачів стягувалася в залежності від кількості сторінок, які вони відвідали. Прикладами Web 1 є MySpace, Google, LiveJournal та Yahoo.

Двома словами, Web 1.0 була мережею доставки контенту (CDN), яка дозволяла користувачам бачити статичні дані на веб-сайтах без можливості висловити свої думки, думки чи зауваження. Веб1 також започаткував бум доткомів, який тривав з 1995 по 2000 рік і привів до появи безлічі веб-компаній.

Web2 (2006 рік – теперішній час)

Переходимо до наступного покоління інтернету, яке зараз використовується в усьому світі. Web 2.0 зробив революцію в Інтернеті та суміжних галузях. Завдяки цій версії інтернету користувачам стало надзвичайно просто збирати, генерувати та поширювати величезні обсяги даних одним клацанням миші. Щодня в App Store та Google Play з’являються сотні нових програм. Крім того, телефони тепер мають вбудовану камеру, яка дозволяє створювати такі зображення, про які кілька років тому більшість фотокамер часів Веб 1 не могли навіть мріяти.

Найкраща особливість Web 2.0 полягає в тому, що дозволяє користувачам створювати контент і поширювати його в глобальних мережах. Канали соціальних мереж, такі як Twitter, Instagram, TikTok, Facebook, та інші програми для потокової передачі відео – все це приклади платформ Web 2.0.

Web3 (на підході)

Web 3.0 – це останнє і найбільш обговорюване покоління інтернету. Після 2.0 на арену вийде третя ітерація, заснована на децентралізації, штучному інтелекті, одноранговій системі комунікації та обміну інформацією, що використовує технологію блокчейн. Мета Веб3 – забезпечити надійний і заснований на даних інтерфейс користувача, який буде відповідати потребам кожного юзера.

Більшість можливостей Web3 вже є в Web 2.0, тому користувачі, ймовірно, будуть спантеличені. Що ж у ньому нового?

Так, ці можливості вже є в сучасному інтернет-поколінні і швидко приживаються, але ще не всі. У зв’язку з зростаючим впровадженням технології блокчейн в різні програми та сайти, версія 3.0 стає все більш розвиненою. Основна відмінність між Web 2 і Web 3 у тому, що Web 3.0 будується на децентралізації. Користувачі будуть володіти своїм контентом і матимуть повний контроль над використанням інтернету.

>> Читайте також: ТОП-5 крупних технологічних компаній, які почали або планують впроваджувати Web3

У чому відмінність технологій Web2 та Web3?

Поняття Web2 і Web3 дуже схожі, але з-поміж них є відмінності. Наприклад, web2 – централізований, а web3 – децентралізований. Web2 використовує IP-адреси, у той час як web3 не має унікальних ідентифікаторів, таких як IP-адреса або URL-адреса. Web2 покладається на HTTP, а web3 використовує протоколи TCP/IP зв’язку з користувачами та серверами.

Web2 – це світ Інтернету, який ми знаємо сьогодні. Це світ, де веб-сайти створюються за допомогою HTML, CSS та JavaScript. Веб3 – це новий світ інтернету, в якому люди використовують децентралізовані мережі та програми для створення веб-сайтів.

Перехід від Web2 до Web3 відбувається вже деякий час, але досі неясно, як це відбуватиметься у майбутньому. Деякі експерти вважають, що Web3 буде більш гнучким, швидким і настроюваним, ніж те, що ми маємо сьогодні.

Нижче наведені інші відмінності:

Валюта

Платежі в Web 2 здійснюються у фіатних грошах. Під час транзакцій використовуються випущені урядом різних країн гроші. З іншого боку, Web3 використовує криптовалюти, такі як Ethereum або Bitcoin.

Володіння контентом

У Web 2.0 мережа бере на себе контроль за зберіганням інформації, що викликає проблеми з доступом та побоювання з приводу анонімності та захисту онлайн-даних. Веб 3.0 вирішує цю проблему, дозволяючи обмінюватися даними у кількох місцях одночасно.

Швидкість

Передача даних у Web 2 відбувається швидше, ніж у Web 3. Web 2 сканує інформацію, що зберігається у фіксованому місці, зазвичай одному сервері, використовуючи HTTP в унікальних веб-адресах. Web 3, з іншого боку, передає право власності багатьох інших осіб (децентралізація).

Технологія

Найбільш поширені технології Web2 включають – AJAX та JavaScript, HTML5 та CSS3. Технології ML, глибокого навчання, семантичного Інтернету та децентралізовані технології сприяють розвитку Web3.

Додатки

Web2 включає підкасти, блоги, RSS-канали та відеосайти. Web3 включає dApps, віртуальні світи та 3D-портали, засновані на штучному інтелекті та машинному навчанні.

У чому переваги Web3?

Децентралізована структура Web3 є її основною перевагою чи цінністю для користувачів. Централізовані мережі не матимуть попиту в наступному поколінні інтернету. Демократична атмосфера, в якій витрати будуть більш прозорими завдяки публічним розподіленим бухгалтерським книгам, буде справедливою і заслуговує на довіру.

Хоча децентралізація є однією з найбільших переваг, яку може запропонувати Web3, до них відносяться й інші:

Більше конфіденційності

Web 3.0 віддаватиме пріоритет безпеці та конфіденційності, а не спостереженню та контролю. Користувачі матимуть повний контроль над своїми даними. У них буде можливість поділитись інформацією або зберегти її в таємниці.

Безпека

Завдяки технології блокчейн, Web3 буде безпечнішим, ніж попередні версії інтернету. Хакерам буде дуже складно використовувати мережу, і навіть якщо вони це зроблять, їх дії реєструватимуться. У децентралізованій системі зломи все ще ймовірні, хоча більшість блокчейнів розробили засоби захисту від таких випадків.

Семантичний веб

Семантичний Інтернет – це наступний етап в еволюції Інтернету. Семантичний веб покращує всі можливості веб-платформ. Користувачі можуть використовувати семантичні технології для створення онлайн-сховищ даних, визначення словників та правил обробки даних. Для створення пов’язаних даних використовуються такі технології, як RDF, OWL, SKOS та SPARQL.

Висновок

Звичайно, Web 3.0 – це важливий крок на шляху до прогресу інтернету, але він не досконалий, тому поки що рано ховати Web 2.0. На даний момент ці дві концепції чудово співіснують. Поки друга домінує, третя ітерація не за горами.

Отримай до 5000 USDT за реєстрацію, депозит і торгівлю на біржі Bybit!

Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *