Центральний банк Китаю запустив продукт для управління передплаченим фондом смарт-контрактів в цифрових юанях


09.09.2022
Банк Англії: британська модель CBDC відрізнятиметься від китайської

Інститут цифрової валюти центрального банку Китаю в четвер представив систему для передоплати “Yuan Steward”, яка використовує смарт-контракти в цифрових платежах в юанях, щоб запобігти незаконному отриманню одержувачами попередньо сплачених грошей.

Смарт-контракт, деномінований в цифрових юанях (eCNY) – це набір комп’ютерних програм, які автоматично виконують платежі в цифрових юанях при настанні заздалегідь визначеної події.

За допомогою смарт-контрактів нова система передоплати створює цифровий гаманець для споживачів, які хочуть авансувати гроші компанії, заявив заступник директора інституту Ді Ган на “Китайському (Пекінському) форумі цифрових фінансів 2022” в четвер.

Гроші, сплачені авансом, належать споживачеві до того моменту, поки компанія не надасть відповідні послуги або товари. Однак, компанія не може сама забрати гроші з гаманця, а повинна чекати, поки система перерахує гроші на її рахунок після того, як надання послуг або товарів буде завершено і підтверджено, пояснив Ді.

Це нове рішення відрізняється від традиційних методів передоплати, коли кошти передоплати належать підприємствам і вносяться на їхні рахунки в комерційних банках, що може поставити під загрозу права споживачів у певних ситуаціях, додав Ді.

Нова система попередньої оплати вже використовується в освітній сфері, де система платить навчальному закладу лише тоді, коли учень відвідує урок. Передоплата за навчання належить замовнику до моменту, поки він не почне відвідувати заняття в якості студента.

Чиновники та експерти заявили, що це рішення допоможе знизити ризик фінансового шахрайства і порушення контракту, одночасно посилюючи захист прав споживачів, натякаючи на можливе більш широке використання смарт-контрактів в цифрових платежах в юанях в майбутньому.

Заступник голови центрального банку Китаю Фань Іфей заявив, що смарт-контракти відіграватимуть ефективну роль у розвитку цифрової економіки, покращенні бізнес-середовища та вдосконаленні цифрового управління країною.

Смарт-контракти можуть допомогти підвищити прозорість транзакцій, знизити ризик порушення контрактів, захистити права споживачів, підвищити операційну ефективність підприємств та оптимізувати регуляторні можливості, додав Фань.

Заступник директора Інституту цифрових валют Центрального банку Китаю Ді Ган заявив, що передові платіжні рішення з сектору освіти та навчання будуть планомірно поширюватися на інші сектори, такі як роздрібна торгівля, готельно-ресторанний бізнес та спорт.

Отримай до 5000 USDT за реєстрацію, депозит і торгівлю на біржі Bybit!

Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *