Розробники криптопроекту Teddy Doge вкрали $4,5 млн у інвесторів


26.07.2022
Шахраї змогли перекласти собі монети вкладників, оскільки повністю контролювали пули ліквідності.

Інвестори мем-токена Teddy Doge (TEDDY), створеного на блокчейні Binance Smart Chain (BNB), стали жертвами шахраїв і втратили $4,5 млн.

Як повідомляє аналітична компанія PeckShield, розробники проекту скористалися класичною схемою Rug Pull («витягування килима»). За рахунок контролю пулів ліквідності вони перевели 30 млрд токенів TEDDY, які належали інвесторам, на свої гаманці, а потім відправили активи на криптобіржу Binance.

Rug Pull — вид шахрайства, за якого розробники кидають проект, не виконують обіцянок і забирають гроші інвесторів. Зібравши достатньо коштів за рахунок піару дорожньої карти, що передбачає стійкий розвиток, шахраї видаляють соцмережі та залишають проект без підтримки, внаслідок чого інвестори залишаються із знеціненими токенами.

Після переведення активів інвесторів на свої адреси шахраї обміняли фейк-токени на обернені монети Binance Coin (wBNB), перетворили їх на 10 000 BNB і 2 млн стейблкоїнів BUSD, після чого відправили активи на Binance. За даними агрегатора CoinGecko, після цього ціна токена TEDDY за добу впала на 100%.

У PeckShield також виявили зв’язок між Teddy Doge та іншою мем-монетою, Half Pizza (PIZA) на базі Ethereum, випущеною Drac Network. Так, розробники Teddy повідомили в Telegram, що працюють над заміною активів інвесторів на інші токени, DRAC у зв’язку з ребрендингом.

Раніше в PeckShield попередили про шахрайство DeFi-проектів Raccoon Network і Freedom Protocol, зафіксувавши переказ 20 млн BUSD з адрес, пов’язаних з ними, на гаманець. Freedom обіцяв клієнтам прибутковість у 183394,2% річних, Raccoon також обіцяла відсотки власникам NFT, які діють як токени управління проектом.

Отримай до 5000 USDT за реєстрацію, депозит і торгівлю на біржі Bybit!

Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *