Аналітики BCG вважають, що токенізація неліквідних активів сягне $16 трлн до 2030 року


13.09.2022

Загальний розмір токенізованих неліквідних активів, включно з нерухомістю та природними ресурсами, може досягти 16,1 трлн доларів до 2030 року. Таку думку висловили у своєму звіті аналітики Boston Consulting Group (BCG).

На думку експертів BCG, “велика частина світового багатства сьогодні заблокована в неліквідних активах”.

У звіті говориться, що неліквідні активи охоплюють акції до IPO, нерухомість, приватний борг, доходи від малого і середнього бізнесу, предмети мистецтва, екзотичні напої, приватні фонди, оптові облігації та багато іншого.

Причини неліквідності цих активів пов’язані з такими факторами, як обмежена доступність для масових інвесторів, відсутність досвіду управління активами, обмежений доступ, наприклад, коли активи обмежені елітними клієнтами (у випадку образотворчого мистецтва і старовинних автомобілів), нормативні перешкоди, та інші сценарії, в яких користувачі зазнають труднощів із придбанням або продажем активу.

На думку експертів, токенізація активів у мережі може розв’язати цю проблему, ринок, який перевищив $2,3 млрд у 2021 році та, як очікують, сягне $5,6 млрд до 2026 року.

Автори звіту додали, що всього за останні два роки глобальний щоденний обсяг торгівлі цифровими активами зріс з 30 млрд євро у 2020 році до 150 млрд євро у 2022 році, зазначивши, що він “все ще мізерний порівняно із загальним потенціалом неліквідних активів, що токенізуються, у світі…”.

До 2030 року автори прогнозують, що можливість токенізації активів у мережі сягне $16,1 трлн, які складаються здебільшого з фінансових активів (страхові поліси, пенсії та альтернативні інвестиції), власного капіталу та інших активів, що токенізуються.

Автори також зазначили, що це “вкрай консервативний прогноз” і що в кращому сценарії токенізація глобальних неліквідних активів може сягнути $68 трлн.

У червні блокчейн-підрозділ JPMorgan Chase & Co. Onyx заявив, що прагне залучити трильйони доларів токенізованих активів у сектор децентралізованого фінансування (DeFi).

Отримай до 5000 USDT за реєстрацію, депозит і торгівлю на біржі Bybit!

Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *