У мережі Monero відбувся хардфорк


15.08.2022
Розробники анонімної криптовалюти Monero провели черговий хардфорк мережі, в результаті якого було зменшено розмір блоків, а швидкість та конфіденційність транзакцій зросли.

Розробники анонімної криптовалюти Monero провели черговий хардфорк мережі, в результаті якого було зменшено розмір блоків, а швидкість та конфіденційність транзакцій зросли.

Хардфорк – це внесення нового правила до протоколу криптовалюти, яке несумісне зі старою версією блокчейну і вимагає оновлення ПЗ.

Хардфорк в мережі Monero пройшов 13 серпня на блоці 2688888. Оновлення доповнило мережу безліччю нових функцій, що забезпечують конфіденційність транзакцій. Попередній алгоритм Bulletproofs, який є доказом з нульовим розголошенням, був оновлений до Bulletproofs+.

В результаті кількість підписантів для кільцевого підпису було збільшено з 11 до 16 кожної транзакції. Тепер буде складніше визначити, який ключ використовувався для створення підпису. Це ще більше зменшить можливість відстеження транзакції у мережі Monero.

Крім того, оновлення зменшило розмір блоків та збільшило швидкість транзакцій. Очікується, що після хардфорку загальна продуктивність блокчейну зросте на 5-7%. Також оновлення дозволило покращити функціональність мультипідпису та додало критичні виправлення до системи безпеки Monero.

Крім того, було додано теги перегляду для прискорення синхронізації гаманців, які підтримують Monero, на 30-40%. До них відносяться апаратні гаманці Ledger та Trezor, а також гарячий гаманець Cake, який спочатку був створений для Monero (XMR), але тепер підтримує BTC, LTC та XHV.

Нагадаємо, що команда розробників запланувала 15-й хардфорк мережі ще у квітні. Тоді повідомлялось, що оновлення відбудеться 16 липня.

Отримай до 5000 USDT за реєстрацію, депозит і торгівлю на біржі Bybit!

Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *