У 2021 році північнокорейські хакери викрали мільйони доларів у криптовалютах: Звіт ООН


07.02.2023
Стало відомо, куди хакери кросcчен мосту Ronin перевели вкрадені активи

Організація Об’єднаних Націй (ООН) нещодавно опублікувала звіт, в якому повідомляється, що минулого року хакери з Північної Кореї викрали приблизно $630 млн у криптовалютах. Про це пише Reuters.

Звіт показує, що північнокорейські хакери використовували все більш витончені методи для доступу до цифрових активів і їх викрадення. Це ускладнило для ООН відстеження викрадених коштів.

Незважаючи на те, що КНДР часто заперечує звинувачення в кібератаках, у звіті ООН стверджується, що головне розвідувальне бюро Північної Кореї, Головне розвідувальне управління, використовує кілька хакерських груп, таких як Kimsuky, Lazarus Group і Andariel, спеціально для кібератак. У звіті зазначається, що ці суб’єкти продовжують обирати жертв для отримання прибутку і вимагати інформацію, що становить цінність для КНДР, в тому числі інформацію про її програми озброєнь.

Очікується, що повний звіт, представлений комітету з питань санкцій щодо Північної Кореї, буде оприлюднений наприкінці цього місяця або на початку березня. У висновках до звіту підкреслюється необхідність продовження зусиль з моніторингу та запобігання хакерській діяльності Північної Кореї, а також захисту криптоіндустрії.

Північна Корея відома своїми кібер-можливостями. Країна використовує ці навички для крадіжки криптовалюти з фінансових установ та бірж по всьому світу. У доповіді ООН наводиться кілька випадків, коли північнокорейські хакерські групи використовували фішингові атаки та атаки з використанням шкідливого програмного забезпечення для отримання доступу до конфіденційної інформації. Отримуючи доступи, хакери переказують кошти з цільових рахунків на рахунки, контрольовані північнокорейським урядом.

Цифра у $630 млн, яку наводить ООН, – це лише верхівка айсберга. Справжні масштаби крадіжок криптовалют хакерами Північній Кореї, ймовірно, набагато більші, оскільки багато жертв не бажають заявляти про це через делікатний характер злочинів. Крім того, північнокорейський уряд відомий своїм суворим контролем над потоком інформації в країну і з країни, що ускладнює отримання точної оцінки проблеми.

Аналогічного висновку дійшли аналітики компанії Chainalysis, що займається дослідженням блокчейнів. Компанія опубліковала звіт 1 лютого. Згідно дослідженню, північнокорейські хакери причетні до викрадення криптоактивів на суму щонайменше $1,7 млрд у 2022 році.

Аналітики Chainalysis виявили, що щонайменше $1,1 млрд з викрадених активів були отримані в результаті злому протоколів децентралізованих фінансів, що робить Північну Корею однією з провідних сил, яка стоїть за зростанням тенденції хакерських атак на DeFi-сектор.

Отримай до 5000 USDT за реєстрацію, депозит і торгівлю на біржі Bybit!

Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *