ЦБ Сінгапуру запропонував стандарти для програмування цифрової валюти


21.06.2023
Сінгапур mas

Влада Сінгапуру запропонувала загальний стандарт для визначення умов використання цифрових валют, таких як стейблкоіни, токенізовані банківські депозити та цифрові валюти центральних банків (CBDC).

Грошово-кредитне управління Сінгапуру 21 червня опублікувало технічний документ про цільові гроші (Purpose Bound Money, PBM), пропонуючи загальний стандарт використання цифрових грошей, оскільки великі банки та інвестори продовжують активно використовувати перекази і торгівлю цифровими активами, незважаючи на пильну увагу з боку регуляторних органів.

Серед авторів білої книги Валютного управління Сінгапуру (MAS) щодо протоколу цифрових грошей – Міжнародний валютний фонд (МВФ), центральні банки Південної Кореї та Італії, а також міжнародні компанії, такі як JPMorgan, Amazon, DBS Bank.

PBM функціонуватиме як обгортка. Якщо використовувати аналогію з ваучером, то цифрову валюту можна буде використовувати як заставу, до якої будуть додаватися певні умови. Вона може бути використана для купівлі певних марок товарів і може бути використана лише у визначеному переліку магазинів. Після того, як ритейлер отримує PBM, вона розпаковується і знову стає цифровою валютою, яку можна використовувати для будь-яких цілей.

У документі окреслено перелік інших можливих варіантів використання. Наприклад, передоплата може бути здійснена за бізнес-послуги, але корпорація може отримати доступ до грошей лише тоді, коли вона виконає послугу.

Продаж нерухомості є ще одним прикладом, коли платіж може бути звільнений після виконання певних умов. Це дозволяє уникнути іноді ризикованого процесу зберігання заощаджень у адвоката.

Крім того, MAS передбачає, що уряди зможуть використовувати депозитні токени комерційних банків для виплати грошової допомоги.

Низка пілотних кейсів вже реалізується, в тому числі для ескроу-платежів в електронній комерції з Amazon, FAZZ і Grab. Гроші знімаються лише тоді, коли клієнт отримує свою доставку. Ще один пілотний проєкт стосується кешбеку з DBS, Grab, FAZZ, NETS та UOB.

Тим часом, цього тижня з’явилися дві публікації, що стосуються майбутнього інтероперабельності CBDC і токенів банківських депозитів. МВФ поділився документом про свою платформу XC для транскордонних платежів, а BIS опублікував звіт про Єдиний реєстр.

Отримай до 5000 USDT за реєстрацію, депозит і торгівлю на біржі Bybit!

Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *