ЦБ Катару розпочав перший етап запуску державної цифрової валюти


22.06.2022
ЦБ Катару розпочав початковий етап запуску державної цифрової валюти

Катар має намір приєднатися до зростаючої кількості країн, експериментуючи з концепцією цифрової валюти центрального банку (CBDC). Центральний банк країни (QCB) повідомив, що зараз перебуває «на початковій стадії» випуску державної цифрової валюти, вивчаючи технологічні рішення та платформи для CBDC, згідно з The Peninsula Qatar.

Цього тижня під час сесії «Тест на інфляцію» на Катарському економічному форумі керуючий QCB шейх Бандар бін Мохаммед бін Сауд Аль Тані повідомив, що банк працює над пошуком технологічних рішень для своєї CBDC.

Шейх Бандар бин Мухаммед бин Сауд Аль Тани
Шейх Бандар бин Мухаммед бин Сауд Аль Тани на на Катарському економічному форумі. Джерело: thepeninsulaqatar.com

Наразі проект знаходиться на ранній стадії, уточнив Аль Тані.

«Багато центральних банків зараз розглядають можливість випуску CBDC, і ми не виняток. Але ми все ще знаходимося на початковій стадії. Ми оцінюємо плюси та мінуси випуску CBDC, шукаємо відповідну технологію та платформу для випуску нашого CBDC. Наразі криптовалюта — це технологічна інновація. Вона може призвести до нової ери швидких, дешевих і доступніших фінансових послуг. Проте ті криптоактиви, які не підкріплені монетарною владою, можуть викликати менше довіри». – сказав шейх Бандар.

Перші повідомлення, що QCB вивчає можливості CBDC, з’явилися в березні 2022 року. Тоді голова відділу фінансових технологій у QCB Алануд Абдулла Аль Муфтах повідомив, що банк вивчає цю концепцію у зв’язку із глобальною тенденцією.

На даний момент понад 100 країн світу виявили інтерес або розпочали дослідження та розробку CBDC. Головний конкурент Катару в регіоні Перської затоки, Об’єднані Арабські Емірати, ще у 2021 році запустив CBDC у рамках технологічної стратегії на 2023-2026 роки.

У тому ж році було оголошено про спільний проект транскордонних платежів CBDC із центральними банками Таїланду, Гонконгу та Китаю, а також із Банком міжнародних розрахунків.

Отримай до 5000 USDT за реєстрацію, депозит і торгівлю на біржі Bybit!

Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *