Чотири крупні криптобіржі пообіцяли підтвердити прозорість своїх резервів


09.11.2022
Чотири крупні криптобіржі пообіцяли підтвердити прозорість своїх резервів

Криптобіржі Gate.io, Binance, Huobi, OKX оголосили, що будуть слідувати структурі дерева Меркла (Merkle Tree) для забезпечення повної прозорості своїх резервів.

В одному із нещодавніх твітів генеральний директор Binance Чанпен Чжао згадав про доказ резервів дерева Merkle.

Дерево Меркла (хеш-дерево) – це алгоритм, що дає змогу отримати один хеш для безлічі фрагментів даних. Метод використовують для визначення цілісності файлів і верифікації інформації.

Крім того, Чжао запропонував усім криптовалютним біржам проводити такий аудит. Він підкреслив, що криптовалютні біржі не повинні використовувати метод часткового резервування, який використовують банки.

Пізніше ідею підтримали бренди Gate, OKX, Huob

Бізнесмен також оголосив, що скоро Binance почне проводити підтвердження резервів, що, за його словами, дасть змогу домогтися повної прозорості. Це повідомлення з’явилося після інформації про те, що Binance купує FTX.

Про що, власне, йдеться: по суті, криптобіржа надаватиме дані аудитору, який потім створить дерево Меркла, керуючись інформацією з балансів користувачів. Після розрахунку аудитор перевіряє і публікує дерево Меркла і кореневі хеші.

Листя Дерева Меркла будуть збережені у вигляді простого текстового файлу і будуть розміщені на GitHub. Завдяки цьому клієнти зможуть особисто контролювати свій баланс.

Криза ліквідності, з якою зіткнулася FTX, – один з яскравих прикладів необхідності підтвердження резервів.

Отримай до 5000 USDT за реєстрацію, депозит і торгівлю на біржі Bybit!

Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *