Банк Англії заявили, що британська модель CBDC відрізнятиметься від китайської


08.07.2022
Банк Англії: британська модель CBDC відрізнятиметься від китайської

Заступник голови Банку Англії Джон Канліфф заявив, що цифровий фунт, швидше за все, працюватиме як інструмент торговельного рівня на базі банківського рахунку, а не як валюта для роздрібних користувачів.

Канліфф, якому доручено курирувати британський проект цифрової валюти центрального банку (CBDC), повідомив, що політики розглядають способи зробити цифровий фунт «придатнішим для здійснення споживачами онлайн-транзакцій».

Я вважаю малоймовірним, що хтось із нас випустить роздрібну CBDC у вигляді документа на пред’явника. Можливо, це буде якась форма інструменту, що базується на банківському рахунку.

У грудні 2021 року глобальний керівник відділу банківських послуг і ринків капіталу KPMG Франсіско Уріа заявив, що центральні банки не мають іншого вибору, окрім як реагувати на загрозу, що виходить від приватних криптовалют, шляхом випуску CBDC. В якості цих загроз Уріа виділив нездатність керувати фінансовою стабільністю та втратою суверенітету.

Уріа також вказав на низку тривожних аспектів, серед яких великий простір для кібератак, а також вплив на сектор роздрібних банківських послуг та платіжних сервісів.

На макрорівні використання CBDC здатне призвести до серйозних наслідків для механізмів кредитування, інвестування та руху капіталу в масштабах цілої країни.

З огляду на це Банк Англії вивчає найкращі способи використання цифрового фунта в онлайн-середовищі. Відповідно до однієї моделі, інфраструктура CBDC буде створена Банком Англії, але її інтерфейсом будуть управляти приватні постачальники платіжних послуг.

У той же час Канліфф заявив, що ця модель не остаточна, і як альтернатива може використовуватися варіант, коли роздрібні банки займатимуться токенізацією, а Банк Англії підтримуватиме ці токени у співвідношенні один до одного.

Отримай до 5000 USDT за реєстрацію, депозит і торгівлю на біржі Bybit!

Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *