Аналітики прогнозують, що криптозима завершиться до кінця 2023 року


16.11.2022
Bloomberg: криптобіржа FTX планує залучити нові інвестиції після серії великих покупок

Крах торгової платформи FTX посилив волатильність ринку, потенційно подовживши і без того довгу криптозиму. Колапс здатний продовжити криптозиму аж до кінця 2023 року. Таку думку висловили аналітики криптобіржі Coinbase у своєму щомісячному звіті.

Відносна стабільність крипторинку була порушена 6 листопада, коли глава Binance Чанпенг Чжао заявив, що компанія повністю ліквідує свою позицію в FTT. Раніше стало відомо, що більша частина капіталу афілійованої з FTX трейдингової компанії Alameda Research складається з запасів токену FTT.

Після цього з’ясувалося, що діра в балансі FTX становить від $8 млрд до $10 млрд, і вона може бути пов’язана з кредитами Alameda, наданими за рахунок депозитів клієнтів біржі в токенах FTT. За наявними даними, передача FTT в Alameda відбулася під час банкрутства екосистеми Terra, а також платформи Celsius і хедж-фонду Three Arrows Capital у II кварталі 2022 року.

Ефект зниження боргового навантаження, спричинений цими банкрутствами, продовжує позначатися на ринку, зазначають експерти. Маржинальні вимоги за всіма непогашеними кредитами, ймовірно, були спричинені падінням котирувань FTT на 85% у період з 6 по 10 листопада.

Екс-глава FTX Сем Банкман-Фрід зізнався у своєму твіті, що він неправильно розрахував маржинальну різницю користувачів, і що саме це лежить в основі поточної проблеми з платоспроможністю. Після цього вся група компаній FTX Group подала заяву про банкрутство.

На думку експертів, крах FTX підірвав довіру інвесторів до класу цифрових активів і може продовжити криптозиму ще на кілька місяців, можливо, до кінця 2023 року.

Аналітики вважають, що ще один вплив на ринок буде здійснено, коли стануть відомі всі зобов’язання FTX перед контрагентами. Більш того, клас цифрових активів може відчути на собі вплив інституційних структур, які інвестували в FTX або не можуть вивести активи з біржі.

Отримай до 5000 USDT за реєстрацію, депозит і торгівлю на біржі Bybit!

Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *