Після пандемії світ швидко змінюється і нові реалії формуються за допомогою технологій. Метавсесвіт стане найзначнішим трендом у технологічному ландшафті на найближчі пару десятиліть.
Ці п’ять технологій прямо чи опосередковано пов’язані зі створенням інтерактивної та захоплюючої віртуальної реальності, і ось як вони будуть використовуватись у майбутньому.
1. Гарнітури віртуальної реальності (VR)
Гарнітура віртуальної реальності – це пристрій (HUD), що закріплюється на голові. Він дозволяє користувачам взаємодіяти з моделюється середовищем і отримувати вигляд від першої особи (FPV). Гарнітури віртуальної реальності замінюють природне середовище користувача контентом віртуальної реальності, таким як фільм, гра або попередньо записане 360-градусне VR-оточення, яке дозволяє користувачеві повертатися та оглядатися, як у фізичному світі.
У майбутньому устрою віртуальної реальності стануть невід’ємною частиною комунікації. Гарнітури віртуальної реальності будуть використовуватися для доступу та взаємодії з метавсесвітом. Незалежно від того, чим ми займаємося, чи хочемо ми працювати або грати, ми використовуватимемо гарнітури віртуальної реальності. Подібно до того, як двадцять років тому кожна компанія створювала веб-сайт, щоб мати свою присутність в Інтернеті, компаніям доведеться створювати свою присутність у тривимірному віртуальному просторі.
Також можливо, що VR замінить ігрові консолі до кінця цього десятиліття. Це означає, що світ онлайн-ігор та традиційного бізнесу в якийсь момент зіллються воєдино.
Проте є кілька невирішених проблем, які доведеться подолати творцям продуктів. Наприклад, важливо збільшити роздільну здатність пристроїв VR (в ідеалі – дозвіл 8k, оскільки це допоможе створити більш реалістичний віртуальний простір) і розробити гарнітури VR з частотою оновлення 120 Гц, оскільки така частота допоможе запобігти захитування, від якого зараз страждають багато користувачів VR. Крім того, дуже важливо використовувати гарнітури VR у парі з іншими датчиками тіла для створення найкращої ілюзії реальності. Компанія Meta вже працює над тактильною рукавичкою, яка працюватиме в парі з гарнітурою для створення яскравіших відчуттів.
2. Окуляри доповненої реальності (AR)
Як і VR, доповнена реальність природно стане частиною нашої повсякденної життя. Але замість повноцінних гарнітур, AR буде інтегрована в окуляри, які ми використовуємо. Концепція Google Glass, вперше представлена десять років тому, повернеться і цього разу вона залишиться з нами. Доповнена реальність стане нашою новою реальністю. AR збагатити нашу повсякденну взаємодію з об’єктами реального світу. Наприклад, коли ми відвідуємо кирпичний магазин, замість реального продавця ми будемо взаємодіяти з голоґрамою продавця. Ця голограма буде з’являтися лише в тому випадку, якщо нам потрібно її побачити (наприклад, якщо ми хочемо попросити про допомогу).
AR, швидше за все, використовуватиметься для сканування реальної обстановки. Навколишнє середовище, наприклад, міські райони, буде природно перенесене користувачами AR у віртуальний простір. AR також використовуватиметься для вивчення нових архітектурних об’єктів ще до того, як вони будуть побудовані. Уявіть собі, що ви зможете спроектувати нову будівлю, а потім використати AR-очки для навігації по цьому простору до того, як вона буде збудована, щоб зрозуміти потенційні проблеми.
Гарнітури VR та окуляри AR також змінюватимуть ті, як ми взаємодіємо з технічними пристроями. Голосова взаємодія стане природною частиною пристроїв AR та VR. З таким кількістю різних опцій, які пропонують AR-пристрої, користувачам буде простіше сказати “Зроби (дія)”, ніж шукати потрібну опцію в меню навігації.
3. Цифрова ідентичність
Як вважають багато хто, метавсесвіт стане простором, де можливо все. Це не так. Так само як у реальному світі є певні правила та політика, яким люди повинні дотримуватися, у віртуальному світі теж має бути набір основних правил, яким люди повинні дотримуватися. А цифрова ідентифікація – це те, що допоможе контролювати ці правила.
Цифрова ідентифікація працюватиме так само, як і ідентифікація у реальному світі. Вона буде пов’язана з цифровим аватаром, віртуальним уявленням користувача. Коли користувач приєднується до метавсесвіту, його аватар надаватиме цифрову ідентифікацію для доступу до різних послуг. Створення цифрових ідентифікаторів, ймовірно, вимагатиме збору та аналізу деяких біометричних даних. Швидше за все, користувачі будуть проходити процедуру сканування та розпізнавання особи.
Питання про те, чи компанії, які створили метавсесвіт, перевірятимуть цифрову особу або попросять про це постачальників послуг, залишається відкритим. Творцям метавсесвітів також доведеться враховувати вимоги Загального регламенту захисту даних (GDPR) для захисту конфіденційності особистих даних. Враховуючи, скільки інформації про своїх користувачів компанії можуть збирати у метавсесвіті, це може стати великою проблемою для постачальників послуг.
4. Децентрализованные финансы (DeFi) и невзаємозамінні токени (NFT)
Децентрализованные финансы станут сердцем цифровой экономики метавселенной. Цифровая валюта (монеты) идеально впишется в виртуальную среду. Пока пользователи остаются в виртуальной среде, они могут продавать и покупать вещи с помощью цифровых валют. Маловероятно, что метавселенная будет только одна; более вероятно, что у нас будет несколько метавселенных, созданных различными компаниями, поэтому маловероятно, что появится универсальная валюта, которая будет работать во всех метавселенных. Каждая компания, которая создаст метавселенную, также выпустит свою собственную валюту, и одна из проблем, с которой столкнутся разработчики продуктов, – создание механизма, позволяющего легко обменивать одну валюту на другую.
NFT – это технология, которая сегодня у большинства людей ассоциируется с коллекционированием и продажей цифровых товаров. Однако потенциал этой технологии гораздо больше. В будущем NFT будет использоваться в качестве индикатора владения любым цифровым активом в метавселенной – он будет применяться для всех цифровых предметов в виртуальном пространстве, от цифрового земельного участка до виртуального костюма, который носит ваш аватар.
5. Високотехнологічні датчики моніторингу здоров’я в пристроях, що носяться.
Як показала пандемія, здоров’я – наш найцінніший актив. Технології будуть використовуватися для створення здоровішого способу життя. Носімі пристрої нового покоління дозволять точніше відстежувати стан організму. Розшириться не лише список пристроїв, які зможуть стежити за здоров’ям, але й зміниться спосіб, яким пристрої відстежуватимуть наше здоров’я. Носіті пристрої будуть стежити за вашим здоров’ям, вимірюючи гази, що виходять із вашої шкіри. Вони відстежуватимуть біомаркери, пов’язані з порушеннями обміну речовин, такими як хвороби серця та діабет. Швидше за все, такі датчики будуть вбудовані у всі пристрої, якими ми користуємося щодня – смарт-годинник, AR-окуляри та VR-гарнітури.
Отримай до 5000 USDT за реєстрацію, депозит і торгівлю на біржі Bybit!
Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!