Зважуючи всі “за” і “проти”: погляд професора фінансів на заборону криптовалют в Китаї


29.01.2023
"Рупор" комуністичної партії Китаю попереджає, що біткоїн може звалитися до нуля

Хуан Іпін, професор фінансів та економіки Національної школи розвитку при Пекінському університеті та колишній член Комітету з грошово-кредитної політики Народного банку Китаю, пояснив причини заборони на обіг криптовалют у Китаї.

За словами Іпіна, основним мотивом заборони стало занепокоєння влади щодо відмивання грошей. Експерт заявив, що китайський уряд використовує різні методи для контролю за рухом капіталу. А торгівля цифровими активами, такими як криптовалюта, без контролю та обмежень може мати більше негативних наслідків, ніж позитивних, вважає Іпін.

Іпін стверджує, що через відсутність фундаментальної цінності віртуальні валюти, такі як біткоїн, вважаються цифровим активом, а не реальною валютою. Дослідження показують, що близько 25% відсотків усіх біткоїн-рахунків і 50% усієї торгової активності пов’язані зі злочинністю, стверджує професор.

Хоча Іпін визнає, що заборона криптовалют може принести користь у короткостроковій перспективі, він також вважає, що в довгостроковій перспективі така ініціатива потребує більш серйозного осмислення. Хуан зазначає, що деякі цифрові технології, запроваджені криптоіндустрією, такі як токенізація та розподілений реєстр даних, мають переваги. Але довгострокові обмеження на торгівлю біткоїнами несуть ризик залишити людей без важливих технологічних переваг.

Вчений вважає, що не існує певного ідеального рецепту для країни, що розвивається, коли йдеться про те, яку позицію уряд повинен зайняти щодо криптовалют. Однак він припускає, що на певному етапі краще мати ефективну стратегію. Цікаво, що одна китайська компанія, як повідомляється, працює над розробкою транскордонної платіжної системи для розрахунків у стейблкоїнах і цифрових валютах центральних банків (CBDC).

Отримай до 5000 USDT за реєстрацію, депозит і торгівлю на біржі Bybit!

Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *