ЗМІ: засновник Celsius вивів $10 млн перед банкрутством компанії


12:17 PM, October 3 2022
У мережу злили дані клієнтів DeFi-платформи Celsius
Повідомляють, що Машинський зняв частину коштів з особистого рахунку, "більшу частину яких було використано для сплати податків"

Засновник і колишній глава збанкрутілої криптолендингової платформи Celsius Network Алекс Машинський вивів $10 млн із компанії. Це сталося за кілька тижнів до того, як Celsius заморозила виведення коштів клієнтів, пише Financial Times із посиланням на неназвані джерела.

Повідомляється, що Машинський, який пішов з посади гендиректора компанії 27 вересня, вивів активи в травні, коли крипторинок був вражений крахом блокчейн-екосистеми Terra.

За словами представника Машинського, підприємець у рамках процедури банкрутства повідомив комітету незабезпечених кредиторів, що у нього і його сім’ї було заморожено $44 млн у криптовалюті в Celsius. Він заявив, що Машинський вивів частину активів з рахунку, “більша частина яких була використана для сплати податків”.

Машинський став співзасновником Celsius у 2017 році, а до кінця минулого року компанія досягла оцінки в $3 млрд. 18 липня 2022 року криптокредитор подав заяву про банкрутство і відтоді триває судовий розгляд. Департамент фінансового регулювання Вермонта навіть стверджував, що фірма працювала за пірамідальною схемою, і кошти клієнтів не були в безпеці.

У липні найняті Celsius фахівці з банкрутства заявили, що користувачі відмовилися від законних прав на свої кошти в той момент, коли внесли їх на платформу, і компанія не зобов’язана їх відшкодовувати. Потім криптокредитор заявив, що в рамках програми повернення активів клієнтам має намір через суд розблокувати і повернути кошти частини користувачів, які зберігали криптовалюти на платформі.

Однак, минулого тижня довірчий керуючий у справі про банкрутство Celsius подав заперечення проти клопотання криптокредитора про часткову виплату активів власникам кастодіальних рахунків.

Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!