ЗМІ: У Євросоюзі планують надати NFT статус цінних паперів


22.09.2022
У Євросоюзі планують надати NFT статус цінних паперів

Формально текст закону про ринки криптоактивів (MiCA) все ще відкритий для поправок, але видання Decrypt повідомляє, що Європейський союз завершив роботу над повним текстом законопроекту.

Після ухвалення MiCA від емітентів криптоактивів вимагатимуть публікувати офіційні документи, що містять технічні дорожні карти, а криптовалютні платформи будуть зобов’язані реєструватися в органах влади. Емітентів стейблкоїнів зобов’яжуть забезпечити наявність достатнього капіталу.

За словами одного з коментаторів законопроекту про криптовалюту MiCA професора права університету Кентуккі Браяна Файра, є ще одна особливість майбутнього закону, що визначає порядок регулювання невзаємозамінних токенів. Термінологія і мова законопроєкту зводиться до того, що ЄС співвідносить великі колекції NFT, як-от Bored Ape Yacht Club (BAYC), Cryptopunks або Doodles із блакитними фішками. Таким чином, законодавці розглядають їх як бездокументарні цінні папери.

“Законодавство MiCA, яке насамперед стосується регулювання криптовалютної діяльності в Європі, виключає зі сфери його дії цифрові активи, які є унікальними і не взаємозамінними. Це стосується цифрового мистецтва і предметів колекціонування, що володіють унікальними характеристиками і корисністю”.

Однак у законопроєкті прямо вказується, що “випуск криптоактивів у вигляді невзаємозамінних токенів великою серією або колекцією слід розглядати як показник їхньої взаємозамінності”.
Продовжуючи розбір законопроєкту MiCA, Файра зазначив, що на думку європейських регуляторів “єдиного факту присвоєння унікального ідентифікатора криптоактиву недостатньо, щоб класифікувати його як унікальний або невзаємозамінний”.

“Вони кажуть, що коли ви продаєте колекцію в 10 000 NFT, насправді ви продаєте частки в проєкті в цілому. Іншими словами, кожен NFT функціонально являє собою просто частку у вартості всього проєкту. Тому власник NFT не володіє унікальним витвором мистецтва, а натомість має просто частку в колективній цінності бренду та власника колекції”, – пояснює Файр.

Раніше голова Комісії з цінних паперів і бірж (SEC) США Гері Генслер заявляв, що оновлення Ефіріума The Merge могло перетворити другу за капіталізацією криптовалюту на цінний папір, а стейкінг ETH після злиття мережі може підпадати під закони регулювання цінних паперів.

Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *