У Швейцарії посилять верифікацію особистості при конвертації криптовалютами в готівку


5:48 PM, 2 Листопада 2022
У Швейцарії посилять верифікацію особистості при конвертації криптовалютами в готівку

Швейцарський фінансовий регулятор FINMA розширює перевірки криптовалютних транзакцій на предмет відмивання грошей, незважаючи на значний протест з боку громадян країни.

Поріг в 1 000 швейцарських франків ($1 000), у разі перевищення якого клієнти повинні будуть підтвердити свою особистість, тепер застосовуватиметься до всіх пов’язаних транзакцій протягом місяця, коли криптовалюту обмінюють на готівку або іншу анонімну форму грошей.

“Віртуальні валюти часто використовують як платіжний інструмент для незаконної торгівлі, зокрема, у наркоторгівлі, у даркнеті або для виплати викупу після кібератак”. Ризик відмивання грошей у сфері віртуальної валюти посилюється потенційною анонімністю, а також швидкістю і транскордонним характером транзакцій”. — ідеться в доповіді, опублікованій Управлінням із нагляду за фінансовими ринками (Finma).


У документі, опублікованому Finma в травні, пропонувалося підняти ліміт в 1 000 франків на добу, з метою зупинити шахрайство – дроблення великого платежу на більш дрібні, щоб уникнути перевірок на відмивання грошей.

Однак регулятор отримав безліч відповідей від громадян і криптовалютних компаній, які заявили, що нові правила не є нейтральними між різними технологіями, і що сховища даних клієнтів будуть схильні до злому.

Finma заявила, що сьогодні “стоїть на своєму”, і відхилила прохання про збільшення порога до 25 000 франків, але визнала, що нові правила застосовуватимуться тільки до анонімних транзакцій, таких як крипто-банкомати.

Швейцарія прагне позиціонувати себе як центр криптовалют, але регулятори прагнуть позбутися репутації країни як місця для відмивання грошей з огляду на історичну секретність її банківського сектора.

Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!