У Мін’юсті США звинуватили росіян у використанні криптовалют для відмивання грошей


8:25 PM, October 20 2022
department of justice

Міністерство юстиції, департамент федерального уряду США, повідомило, що викрило п’ятьох громадян РФ і двох венесуельців у відмиванні грошей і ухиленні від економічних санкцій.

Згідно з оголошенням, фігуранти працювали на олігархів і керували складною схемою незаконного придбання американських військових технологій і санкційної венесуельської нафти, що включала в себе незліченну кількість транзакцій з підставними компаніями і цифровими активами. Це підірвало безпеку, економічну стабільність і верховенство закону у світі, – зазначено в прес-релізі Мін’юсту США.

Представники Мін’юсту повідомили, що відповідальність за багатомільйонні махінації поклали на Юрія Орєхова, Артема Усса, Світлану Кузургашеву, Тимофія Телегіна та Сергія Тулякова. За даними слідства, вони займалися контрабандою енергоносіїв і легалізацією прибутку, отриманого незаконним шляхом. Венесуельці Хуан Понсе і Хуан Сото нібито були посередниками між росіянами і державною нафтовою компанією Petroleos de Venezuela.

За наказом американських правоохоронних органів 17 жовтня Орєхов був заарештований у Німеччині, а Артема Усса, який виявився сином губернатора Красноярського Краю Олександра Усса, затримали в Італії.

Найближчим часом чоловіків депортують до США, де вони постануть перед федеральним судом у Нью-Йорку. Їм загрожує відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк до 30 років.

Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!