У Китаї обсяг операцій із цифровим юанем перевищив $14 млрд


2:21 AM, October 14 2022
e-cny

Згідно з даними Bank of China, обсяг операцій з національною цифровою валютою (CBDC) перевищив позначку в 100,04 млрд юанів (близько $14 млрд). За цим показником цифровий юань (e-CNY) є найбільшою у світі CBDC. Наразі актив проходить пілотну фазу і приймається більш ніж у 5,6 млн торгових точок.

За даними банку, до кінця літа 2022 року кількість транзакцій у 15 провінціях Китаю сягнула 360 млн. Крім того, пілотний проєкт успішно реалізовано на платформах електронних державних послуг. Зокрема, e-CNY використовується для оплати комунальних послуг і різних соціальних виплат.

У найближчі плани влади входить запуск транскордонних платежів між Гонконгом і материковим Китаєм, а також активне вивчення можливостей транскордонних платежів у співпраці з Банком міжнародних розрахунків (BIS).

Наприкінці серпня влада КНР запустила другу фазу тестування CBDC. Серед нововведень — можливість оплати проїзду на громадському транспорті. Пасажири можуть скористатися цією функцією, відсканувавши QR-код, який перенесе їх у додаток e-CNY для підтвердження транзакції.

Хочете отримувати свіжі новини по темі криптовалют в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!